Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Świętowali Złote Gody

Kilkanaście par małżeńskich ze Skarżyska świętowało 50. rocznicę ślubu. W miniony piątek, w obecności najbliższych zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W trakcie uroczystości Złotych Godów prezydent Skarżyska-Kamiennej pogratulował również dwóm parom, które obchodzą 60-lecie małżeństwa. 
 

 

 

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane zostały przez Prezydenta RP 15 parom ze Skarżyska-Kamiennej. W trakcie Złotych Godów, które odbywały się w piątek 11 października w Miejskim Centrum Kultury, medalami odznaczonych zostało 11 małżeństw. Byli to:
Wanda i Wiesław Bilscy,
Zofia i Sławomir Filipek,
Zdzisława i Józef Greszta,
Teresa i Wiesław Jaworscy,
Lucja i Czesław Leśniewscy,
Zuzanna i Stanisław Młodniccy,
Lila i Zbigniew Paciorek,
Krystyna i Tadeusz Stępień,
Marianna i Marian Szafraniec,
Kazimiera i Stefan Witkowscy,
Wincentyna i Adam Zioło.
 
Prezydent miasta w trakcie uroczystości uhonorował również pary świętujące 60-lecie małżeństwa, które już wcześniej wyróżnione zostały Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Byli to:
Helena i Tadeusz Kowalik,
Józefa i Kazimierz Załęccy.
 
- Trwacie Państwo przy sobie od wielu lat, we wzajemnej miłości, szacunku i zrozumieniu – zwrócił się do jubilatów prezydent miasta, Konrad Krönig. - Składając przed laty przysięgę małżeńską, rozpoczęliście żmudną pracę nad budową nowej rodziny, która powiększała się, gdy na świecie pojawiały się Wasze dzieci, a następnie wnuki, może nawet prawnuki. To Wy jesteście dla nich wzorem szczęśliwego, trwałego związku. Jesteście przykładem, że pomimo pojawiających się trudności i  problemów, należy wspólnie dźwigać bagaż codziennych doświadczeń, wzajemnie się wspierać, dzielić każdą radością i każdym smutkiem. Patrzymy dziś wszyscy na Państwa z podziwem i pełnym uznaniem. Jestem przekonany, że świętowany dziś jubileusz jest powodem do dumy i mam nadzieję, że z  satysfakcją patrzycie na owoce swojego związku małżeńskiego. Dochowaliście Państwo złożonej przysięgi, wywiązaliście się z obowiązków wobec siebie i nadal jesteście gotowi spieszyć sobie nawzajem z pomocą i wsparciem, a do tego otaczacie miłością i troską kolejne pokolenia, które pojawiają się w założonej przez Was rodzinie – gratulował parom prezydent Skarżyska-Kamiennej.
 
Niespodzianką dla świętujących par, którym towarzyszyli ich bliscy, był występ grupy „Perły z Lamusa”, działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
 
 
Urząd Stanu Cywilnego w Skarżysku-Kamiennej zwraca się z prośbą do par, które będą obchodziły Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego o zgłaszanie do kancelarii USC chęci udziału w kolejnej uroczystości jubileuszowej organizowanej przez Urząd Miasta (Urząd Stanu Cywilnego, I piętro Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej, pok. 126).

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.