Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Pierwsze czytanki dla przedszkolaków do odebrania w skarżyskiej bibliotece

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku uczestniczy w kolejnej edycji projektu organizowanego przez Instytut Książki pt.: „Mała książka – wielki człowiek”. W bibliotekach, biorących udział w programie, na młodych czytelników czeka specjalna wyprawka. Wspólnie z biblioteką serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci do udziału w projekcie.

 

 

 

 
Zaproszenie przedszkolaków do bibliotek to rozwinięcie programu prowadzonego od 2017 roku. Wówczas Instytut Książki rozpoczął dystrybucję wyprawek czytelniczych dla noworodków w szpitalach. Do połowy 2019 roku przekazano ok. 600 tysięcy książek. Teraz w bibliotekach, biorących udział w programie, na młodych czytelników czeka wyprawka:
 
- książka „Pierwsze czytanki dla…” dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych;
- dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika; za każdą wizytę w bibliotece mały czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
 
W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie — przygotowaną dla nich broszurę informacyjną Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki, która przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
 
W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. Obecni są również pisarze tacy jak: Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke — twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat — nieogarniony, a przy tym pociągający i pobudzający dziecięcą ciekawość. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.
 
Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci do udziału w projekcie.
 
Wyprawki czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym będzie można odebrać od 1 października 2019 roku w oddziałach dziecięcych Biblioteki Publicznej w Skarżysku.

 

źródło: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej, www.biblioteka24.eu

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.