Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Ostatni odcinek ulicy Torowej w budowie

Rozpoczęły się prace przy rozbudowie ulicy Torowej w Skarżysku, na którą miasto pozyskało zewnętrzne dofinansowanie. Po zakończeniu prac cała ulica Torowa będzie drogą asfaltową.

 

 

 

 

 

 

Zadanie obejmuje ponad 200-metrowy odcinek od ulicy Metalowców do ulicy Kasztanowej.
 
- W zakresie prac znajduje się wykonanie asfaltowej jezdni wraz z chodnikami, a także przebudowa instalacji gazowej i przebudowa oświetlenia. Dofinansowanie, które otrzymaliśmy z Funduszu Dróg Samorządowych, wynosi 50%. Cieszę się, że po wielu latach udaje nam się dokończyć to zadanie. Po zakończeniu prac ulica Torowa na całym odcinku będzie drogą asfaltową – mówi Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej.
 
- Wykonanie tego zadania zapowiadaliśmy jeszcze w poprzedniej kadencji samorządowej. Cieszy nas fakt, że na realizację rozbudowy ulicy Torowej udało nam się pozyskać duże, bo 50-procentowe dofinansowanie od wojewody świętokrzyskiego. Jest to dowód na to, że pomimo ciężkiej sytuacji finansowej miasta potrafimy wygenerować pieniądze na wkłady własne do inwestycji, ale także udaje nam się skutecznie pozyskiwać środki zewnętrzne, zarówno rządowe jak i unijne – podkreśla Konrad Krönig, prezydent miasta.
 
Prace na ulicy Torowej, zgodnie z umową, zakończą się do 30 listopada.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.