Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Rewitalizacja osiedla Dolna Kamienna – przedszkole już po remoncie

Przedszkole Publiczne nr 1, mieszczące się na Dolnej Kamiennej, przeszło remont. Wyremontowaną placówkę odwiedzili przedstawiciele władz miasta, zaproszeni przez przedszkolaków.

 

 

 

 

 

 

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 po wakacjach wróciły do wyremontowanego budynku. Zmieniło się nie tylko wnętrze przedszkola, które przeszło termomodernizację, ale również plac wokół. Wyremontowano tarasy, powstał nowy plac zabaw i ścieżka edukacyjna.
 
Prezydent miasta, zastępcy prezydenta i inni przedstawiciele Urzędu Miasta zaangażowani w przeprowadzenie prac zostali zaproszeni 26 września do przedszkola. Dzieci wystąpiły przed gośćmi w krótkim programie artystycznym, by w ten sposób podziękować za remont, a następnie wspólnie z dyrektorką placówki, Grażyną Rokitą zaprosiły do zwiedzenia budynku i terenu wokół.
 
Przypomnijmy, że remont przedszkola był jednym z przedsięwzięć zaplanowanych w ramach rewitalizacja osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna w Skarżysku-Kamiennej, na którą gmina pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Innym elementem rewitalizacji jest budowa przestrzeni do rekreacji i aktywnego wypoczynku na osiedlu Zachodnie (powstaje tam m.in. skatepark, pumptrack, plac zabaw, parking, droga dojazdowa, infrastruktura towarzysząca).

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.