Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Grodno oficjalnym partnerem Skarżyska

Skarżysko-Kamienna zyskało nowe miasto partnerskie – Grodno na Białorusi. Porozumienie o współpracy pomiędzy miastami zostało oficjalnie podpisane we wrześniu w trakcie Międzynarodowego Forum Biznesowego Niemen 2019 w Grodnie.

 

 

 

 

 

Podpisanie umowy jest efektem współpracy, nawiązanej między samorządem naszego miasta a przedstawicielami Grodna z Białorusi, którzy gościli w Skarżysku przy okazji Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego. Również delegacja z naszego miasta kilkakrotnie gościła w Grodnie, biorąc udział m.in. w Międzynarodowym Forum Biznesowym.
 
Podpisana umowa o współpracy partnerskiej między miastami określa kierunki wspólnych działań w dziedzinie edukacji, kultury, sportu, turystyki, ale także rozwoju gospodarczego. W planach jest również wymiana młodzieży, organizacji sportowych, czy wzajemna promocja artystów.
 
- Cieszę się, że nasze miasto pozyskało kolejnego partnera. Grodno to jedno z najbogatszych miast na Białorusi i miasto o polskich korzeniach. Wielu Polaków ma do niego sentyment. Tym bardziej należy taką współpracę rozwijać – mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig. - Uważam, że porozumienie przyniesie korzyści obu stronom. Mamy w planach wymianę młodzieży, promocję artystów, współpracę kulturalną i turystyczną, ale liczymy także na współpracę gospodarczą pomiędzy przedsiębiorcami z Grodna oraz ze Skarżyska i regionu świętokrzyskiego – dodaje prezydent.
 
- W czasie naszej wizyty w Grodnie braliśmy udział w Forum Biznesowym Niemen 2019, które zrobiło na nas duże wrażenie. Na odbywających się w ramach Forum targach zaprezentowano potencjał gospodarczy Grodna i obwodu grodzieńskiego. W trakcie licznych spotkań i rozmów z białoruskimi przedsiębiorcami poruszaliśmy tematy dotyczące nawiązania współpracy gospodarczej z lokalnymi przedsiębiorcami ze Skarżyska-Kamiennej. Jestem przekonany, że zawarta umowa będzie także służyła wzajemnej promocji – miasta Grodno w województwie świętokrzyskim, zaś Skarżyska i całego naszego regionu w Grodnie – dodaje zastępca prezydenta miasta, Andrzej Brzeziński.
 
Przypomnijmy, że nasze miasto posiada także miasta partnerskie na Ukrainie (Żmerynka), w Bułgarii (Kavarna), w Anglii (Stafford) oraz w USA (Franklin Park).

 

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.