Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Miniatury armat z września 1939 i wiele innych atrakcji w akcji „60+ Kultura”

Darmowy wstęp dla wszystkich 60-latków i osób starszych oferuje w pierwszy weekend jesieni (28-29 września) skarżyskie Muzeum im. Orła Białego. W ramach akcji „60+ Kultura” można będzie nie tylko skorzystać z okazji do gratisowego podziwiania miejscowych zbiorów, ale m.in. uczestniczyć w otwarciu wystawy miniatur armat z września 1939. Te ostatnie nawiązują do obchodzonego od 1998 roku Dnia Polskiego Państwa Podziemnego.
 
W dniach 28-29 września muzeum zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Weekend seniora z kulturą”. W ramach wydarzenia wstęp na teren muzeum dla osób w wieku 60+ w sobotę i niedzielę będzie bezpłatny.
28 września, jako dodatkową atrakcję zaliczyć trzeba możliwość zrobienia sobie fotografii na motocyklu „K-750” (popularna „Kaśka”, godz. 14-18). Z kolei w ostatnim dniu weekendu, już od godziny 13, na muzealnym placu rozbrzmiewać będzie muzyka wojskowa wykonaniu Mariusza Kaczmarczyka. Na godz. 15 zaplanowano otwarcie wystawy miniatur armat polskich z września 1939 r. Są one dziełem znanego rekonstruktora Leszka Siembiedy. Ukazują rodzimą artylerię w skali 1:12. Dodatkowo, w oba dni trwania akcji, na pierwsze 50 osób, którym jest ona dedykowana, czekają jubileuszowe torby lniane wydane z okazji 50-lecia muzeum.
 
Źródło: Muzeum im. Orła Białego

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.