Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Zapraszamy uczniów skarżyskich szkół podstawowych do udziału w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów

Pierwszy etap Olimpiady Informatycznej Juniorów rozpoczyna się już 16 września. Będzie się składał z trzech tur, w tym testu wiedzy o programowaniu i algorytmach oraz zadań programistycznych i algorytmicznych do rozwiązania w C++ lub Pythonie (do wyboru). Na najlepszych czeka udział w obozie naukowym Olimpiady, a na wszystkich finalistów wstęp do dowolnej szkoły ponadgimnazjalnej i ocena celująca na świadectwie. Laureaci zdobędą medale Olimpiady.
 
Rejestracja będzie dostępna z dniem rozpoczęcia zawodów poprzez System Informatyczny Olimpiady (SIO2).
 
Regulamin, terminarz, poradniki, materiały jak zacząć przygodę z programowaniem i wiele innych znajduje się na stronie Olimpiady: https://oij.edu.pl.
 
Ponadto Olimpiada Informatyczna Szkół Podstawowych zaprasza uczniów klas V-VIII na internetowe zajęcia w ramach OKI – Olimpijskiego Koła Informatycznego. Młodzież uczy się programować i rozwiązywać problemy olimpijskie, naukowe, problemy przemysłu, finansów, telekomunikacji. Wszystko przez internet w trakcie 45-minutowych lekcji. Zajęcia są bezpłatne w ramach Olimpijskiego Koła Olimpiady.
 
Pierwsze zajęcia 21 września o godzinie 8.30 na kanale YouTube.
 
Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.oki.org.pl oraz http://www.oij.edu.pl.
 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.