Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Świętokrzyskie 2019 uroczyście zakończona

4500 osób z całej Polski, w tym: ok. 3500 zawodników, 790 trenerów i opiekunów, 360 sędziów oraz 40 przedstawicieli polskich związków sportowych uczestniczyło w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych Świętokrzyskie 2019, która od 31 marca do 26 maja odbywała się na ziemi świętokrzyskiej. Młodzi sportowcy rywalizowali w 20 dyscyplinach sportowych rozgrywanych na świętokrzyskich arenach, w 10 miastach regionu, w tym w Skarżysku-Kamiennej. W trakcie uroczystego podsumowania Olimpiady Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta odebrał podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia.
 
Rozgrywki w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Świętokrzyskie 2019 odbywały się w Kielcach, Chęcinach, Morawicy, Skarżysku-Kamiennej, Suchedniowie, Sielpi Wielkiej, Starachowicach, Pińczowie, Kostomłotach, Ostrowcu Świętokrzyskim, a także w Krakowie i Wieliczce.
 
W środę, 26 czerwca uroczyście podsumowano to wielkie, sportowe wydarzenia w trakcie oficjalnego zakończenia w Kieleckim Centrum Kultury. W uroczystości w imieniu władz Skarżyska-Kamiennej uczestniczył Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta.
 
Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa i Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego uhonorowali kluby i województwa, które osiągnęły najlepsze wyniki oraz przedstawicieli związków sportowych, samorządów i instytucji zaangażowanych w organizację przedsięwzięcia. Podziękowanie trafiło także do prezydenta Skarżyska-Kamiennej. Przypomnijmy, że w naszym mieście od 17 do 19 maja odbywały się rozgrywki siatkarskie mężczyzn.
 
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbywa się co roku, począwszy od 1995 roku i jest rozgrywana w trzech odmianach: letnia, zimowa i halowa. W tym roku rywalizacja toczyła się w następujących dyscyplinach: badminton, bilard (konkurencja pokazowa), boks, brydż sportowy, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, gimnastyka trampolina, judo, piłka ręczna, piłka siatkowa, szachy, szermierka, taekwondo, tenis stołowy, zapasy klasyczne i zapasy wolne.
 
Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i medalowej zajęło Województwo Mazowieckie, zdobywając 28 złotych, 20 srebrnych i 36 brązowych medali. Świętokrzyskie zajęło 12. miejsce w klasyfikacji medalowej (4 złote, 4 srebrne, 5 brązowych) i 14. w klasyfikacji generalnej województw. Wśród medalistów tej reprezentacji znaleźli się m.in. reprezentanci taekwondo, judo, boksu i drużyna piłkarzy ręcznych, która stoczyła zacięty bój w finale rozgrywek.
 
Klasyfikacja klubowa
 
I MIEJSCE
Międzyszkolny Klub Sportowy Kusy Szczecin

 

II MIEJSCE
Klub Sportowy AZS – AWF Poznań

 

III MIEJSCE
Akademicki Związek Sportowy
Organizacja Środowiskowa w Poznaniu

 

IV MIEJSCE
Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków

 

V MIEJSCE
AZS AWF Warszawa

 

VI MIEJSCE
Spółdzielczy Klub Sportowy
Start Olsztyn

 

VII MIEJSCE
CWZS Zawisza Klub Gimnastyczny Bydgoszcz

 

VIII MIEJSCE
Koniński Klub Szermierczy

 

Klasyfikacja województw

 

I MIEJSCE
Województwo Mazowieckie

 

II MIEJSCE
Województwo Wielkopolskie

 

III MIEJSCE
Województwo Śląskie

 

IV MIEJSCE
Województwo Dolnośląskie

 

V MIEJSCE
Województwo Małopolskie

 

VI MIEJSCE
Województwo Pomorskie

 

VII MIEJSCE
Województwo Zachodnio-Pomorskie
źródło: na podstawie komunikatu organizatora

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.