Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Targi Kielce i Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku łączą siły

Targi Kielce oraz gmina Skarżysko-Kamienna, reprezentowana przez Centrum Obsługi Inwestora podpisały umowę o współpracy, w ramach której padła deklaracja wzajemnej promocji oraz wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców. Małe i średnie firmy z powiatu skarżyskiego będą mogły wystawiać się w czasie imprez targowych w Targach Kielce na preferencyjnych warunkach.

 

 

 

Umowa o współpracy podpisana została 24 czerwca w siedzibie Targów Kielce. W spotkaniu uczestniczyli: Andrzej Mochoń - prezes Zarządu Targi Kielce S.A., Kamil Perz - dyrektor Wydziału Targów oraz Sławomir Ciaś - dyrektor Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej.
 
- Dla nas, jako gminy podpisanie takiego porozumienia z Targami Kielce to wielkie wyróżnienie. Jestem przekonany, że umowa będzie owocowała obopólną korzyścią. Liczymy, że nasi lokalni przedsiębiorcy będą mieli możliwość zaprezentować w ramach wydarzeń targowych swoje produkty, usługi i pomysły, zaś my będziemy starali się przysporzyć Targom Kielce jeszcze więcej klientów i promować Targi w trakcie licznych imprez gospodarczych - podkreślał w trakcie spotkania Sławomir Ciaś, dyrektor Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej. - Będziemy zachęcać naszych lokalnych przedsiębiorców, którzy często mają obawy, czy są wystarczająco duzi i rozwinięci, by przedstawiać swoją ofertę w trakcie wydarzeń targowych, by przy naszym wsparciu decydowali się na prezentowanie i promocję w tej formie - dodawał dyr. Sławomir Ciaś.
 
- Na całym świecie na targach wystawiają się nie giganci - chociaż oni również, ale przede wszystkim małe i średnie firmy, dla których to doskonała okazja do poszukiwania partnerów i prezentowania oferty. U nas - z uwagi na krótszą tradycję - wystawianie się małych i średnich przedsiębiorstw na targach nie jest tak częste. Czasami barierą jest brak doświadczenia, czasami braki finansowe. Obu tym bolączkom postaramy się zaradzić. Firmy ze Skarżyska będą mogły uczestniczyć w targach na specjalnych warunkach. Postaramy się je wesprzeć i pomóc - mówił w trakcie spotkania Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targi Kielce S.A.
 
- Pragnę zaznaczyć, że Targi Kielce są jednym z największych ośrodków wystawienniczych w kraju. Podpisana umowa na pewno jest ogromnym sukcesem i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom naszych przedsiębiorców, którzy dzięki współpracy będą mogli uczestniczyć w targach i korzystać z preferencyjnych warunków - podkreśla Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej.
 
Pierwszą okazją do udziału przedstawicieli Skarżyska w imprezach targowych będzie XXVII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO. Targi zbrojeniowe odbędą się na początku września.
 
Targi Kielce to drugi ośrodek wystawienniczy Europy Środkowo-Wschodniej i organizator ponad 75 wydarzeń targowych rocznie, w większości o zasięgu międzynarodowym. Dotyczą różnorodnych gałęzi gospodarki: rolnictwa (Agrotech), przemysłu ciężkiego (Stom), branży dziecięcej (Kid`s Time), przetwórstwa tworzyw sztucznych (Plastpol), czy dynamicznie rozwijającego się druku 3D i wielu innych. Są wśród nich wydarzenia największe w Polsce, liczące się na europejskim i światowym rynku. Targi Kielce rocznie odwiedza 230 000 osób z różnych kontynentów.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.