rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydenta miasta, Konrad Krönig rozpoczął 11 czerwca akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. „szybkich szprych”, czyli szybkich linii kolejowych łączących z Centralnym Portem Komunikacyjnym w Baranowie. Jako pierwsi głos poparcia złożyli na liście: inicjator akcji, prezydent Konrad Krönig oraz posłanka na Sejm RP, Marzena Okła-Drewnowicz, która czynnie angażuje się w działania na rzecz tej inwestycji w naszym mieście.

 

 
W czasie briefingu prasowego prezydent Skarżyska-Kamiennej podkreślił, że nasze miasto ma bogate tradycje kolejarskie, posiada jeden z największych węzłów kolejowych w kraju, tym bardziej niepokoi pominięcie naszego miasta w projektowaniu przebiegu „szybkich szprych".
 
Również Marzena Okła-Drewnowicz, posłanka na Sejm RP przypomniała argumenty przemawiające za przeprowadzeniem przez nasze miasto „szybkiej szprychy” i przedstawiła odpowiedź, uzyskaną na jej interpelację w tej sprawie z Ministerstwa Infrastruktury.
 
- Z uzyskanej od ministra odpowiedzi wynika, że szprychy przebiegającej przez Skarżysko nie będzie. Przypomnę, że w całym kraju szprych ma być 10. Dwie z nich mają przebiegać przez nasz region, jednak żadna przez Skarżysko. O realizację szybkiego połączenia Skarżyska-Kamiennej z Centralnym Portem Komunikacyjnym musimy walczyć razem: parlamentarzyści, samorząd na czele z prezydentem i mieszkańcy – podkreśliła posłanka.
 
Kolejnym działaniem w ramach walki o „szybką szprychę” jest zainicjowana przez prezydenta zbiórka podpisów poparcia, które trafią do Ministerstwa Infrastruktury. Jako pierwsi podpisy poparcia złożyli: posłanka Marzena Okła-Drewnowicz i prezydent Konrad Krönig. Zachęcili kolejne osoby do wyrażenia w ten sposób poparcia dla uwzględnienia Skarżyska w projektowaniu szybkich linii kolejowych, które mają prowadzić do Centralnego Portu Komunikacyjnego.
 
- Postanowiliśmy wyjść z inicjatywą zbiórki podpisów. Zachęcam wszystkich do wyrażenia swojego poparcia. Liczymy, że w akcję włączą się także mieszkańcy gmin ościennych, ponieważ trzeba pamiętać, że brak „szybkiej szprychy” w Skarżysku w przyszłości oznacza wykluczenie mieszkańców z powiatu skarżyskiego, ale także części powiatu szydłowieckiego i starachowickiego – podkreślał prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.
 
Listy poparcia można podpisywać m.in.: w Urzędzie Miasta (Biuro Obsługi Interesanta na parterze budynku), a także w miejskich instytucjach i jednostkach. Podpis może złożyć każda pełnoletnia osoba. Zachęcamy.
 
Przypomnijmy, że jest to kolejne działanie – wspólne z posłanką Marzeną Okłą-Drewnowicz – w celu poparcia tej i innych kolejowych inwestycji. O wcześniejszych działaniach i wspólnym apelu wystosowanym do Ministra Infrastruktury pisaliśmy TUTAJ.

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.