Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Do wypożyczalni w Skarżysku-Kamiennej trafił dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych!

Dobra wiadomość dla niepełnosprawnych mieszkańców Skarżyska-Kamiennej! Do wypożyczalni mieszczącej się w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Słowackiego 25 trafił dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny: wózki inwalidzkie, balkoniki kroczące oraz kule ortopedyczne. Będzie on bezpłatnie dostępny dla wszystkich potrzebujących.

 

 

 

 

Do wypożyczalni trafiły trzy wózki inwalidzkie, cztery balkoniki kroczące oraz cztery pary kul ortopedycznych.
 
Balkoniki rehabilitacyjne ułatwiają chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego. Są zaprojektowane w taki sposób, aby łatwo dostosowywały się do tempa poruszania osoby użytkującej sprzęt. Kule wykorzystywane są przez osoby potrzebujące podparcia podczas nauki chodzenia po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, do utrzymania równowagi podczas przenoszenia ciężaru ciała. Z kolei wózki umożliwiają przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym motorycznie, które nie są w stanie samodzielnie chodzić.
 
Sprzęt ten jest ergonomiczny i komfortowy w użyciu, może być wykorzystywany w domu oraz na spacerach.
 
Warto dodać, że w wypożyczalni dostępne są także rowery trójkołowe w trzech rozmiarach, dostosowane do wagi i wzrostu osoby wypożyczającej: dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
 
Wypożyczalnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.
 
Wspomniany sprzęt został przekazany, dzięki wspólnym działaniom Fundacji Eco Textil oraz PCK. Środki na zakup sprzętu i rowerów pochodzą ze zbiórki odzieży używanej, tekstyliów i obuwia, które można wrzucać do specjalnych kontenerów oznaczonych logiem Polskiego Czerwonego Krzyża lub Eco Textil. Zbierając niepotrzebną odzież, nie tylko pomagamy potrzebującym, ale dbamy też o ochronę środowiska.
 
W całej Polsce działa już ponad 120 bezpłatnych wypożyczalni rowerków trójkołowych, a ich asortyment jest teraz uzupełniany. Do wypożyczalni trafi w sumie 550 kompletów sprzętu rehabilitacyjnego (wózków, balkoników, kul).
 

Wypożyczalnia w Skarżysku-Kamiennej

Miejskie Centrum Kultury

ul. Słowackiego 25

tel. 531 619 988

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.