rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Skarżyszczanie obchodzili Święto Wolności

30 lat temu – 4 czerwca 1989 roku – w Polsce odbywały się pierwsze po II wojnie światowej wolne wybory do Senatu i częściowo wolne do Sejmu, które zakończyły się wielkim zwycięstwem „Solidarności” i wytyczyły drogę ku demokratycznej Polsce. W Skarżysku-Kamiennej w 30. rocznicę tych wydarzeń odbywało się Święto Wolności. W niedzielę, 2 czerwca mieszkańcy miasta zgromadzili się na Placu Staffa, by wspólnie, radośnie celebrować tę rocznicę.
 
 

 

Inicjatorem obchodów z okazji rocznicy wyborów z czerwca'89 był prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Kronig. Na Święto Wolności w naszym mieście składa się cykl wydarzeń, a wśród nich także uroczysta sesja Rady Miasta (3 czerwca) i interaktywna lekcja historii dla młodzieży ze skarżyskich szkół (4 czerwca).
 
Uroczystości 2 czerwca rozpoczęły się na Placu Staffa za Miejskim Centrum Kultury od polowej Mszy świętej pod przewodnictwem księdza Artura Fury, proboszcza parafii pw. św. Brata Alberta.
 
- Mamy się z czego cieszyć, ponieważ żyjemy w wolnym kraju. Jesteśmy świadkami, jak przez te 30 lat zmieniał się nasz kraj, jak zmieniało się województwo i nasze miasto. Spotykamy się dzisiaj, by za to podziękować – podkreślał w czasie kazania ks. Artur Fura.
 
Po Mszy rozpoczęła się dalsza część świętowania. Zebranych przywitał prezydent miasta, Konrad Kronig przypominając okazję spotkania i zachęcając do radosnego świętowania. Kontekst historyczny nakreślił zebranym Grzegorz Bień, dyrektor Muzeum Orła Białego, przypominając wydarzenia z lat 80-tych, które zadały ostateczny cios reżimowi komunistycznemu.
 
Imprezę prowadził Mateusz Szymkowiak, skarżyszczanin, dziennikarz i prezenter telewizyjny, który przypominał główny cel spotkania i podkreślał, że powinno być ono okazją do zastanowienia się, czy dla każdego z nas jest wolność. Na scenie pojawiali się kolei zapowiadani przez niego artyści – młodzież ze skarżyskich szkół, a następnie Zbyszek Biber, który wystąpił w repertuarze Jacka Kaczmarskiego. Występ zakończył wymownym utworem „Mury”, który stał się swoistym hymnem „Solidarności” i symbolem walki z komunistyczną dyktaturą. Także dalsza część wieczoru była muzyczną podróżą w czasie. Zagrali: Proletaryat, a następnie Jary Oddział Zamknięty.
 
Oprócz koncertów organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla całych rodzin. Na najmłodszych czekała bezpłatna strefa zabaw z gigantyczną zjeżdżalnią, minikuleczkowem i trampolinami. O organizację czasu dzieci zadbali także animatorzy z Miejskiego Centrum Kultury, a skarżyskie Wodociągi tradycyjnie częstowały wodą z saturatora i zapraszały do konkursów z doktorem H2O. Wśród stoisk nie zabrakło też prezentacji Muzeum Orła Białego.
 
Głównym organizatorem wydarzenia było Miejskie Centrum Kultury w Skarżyska-Kamiennej.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.