Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Święto Wolności w Skarżysku – zapraszamy

4 czerwca mija 30. rocznica wyborów z 1989 roku, które uznawane są za ostateczny cios wymierzony w komunizm. W Skarżysku – dla uczczenia rocznicy – odbędą się wydarzenia pod wspólnym hasłem „Święto wolności”. Zaplanowano m.in. koncerty oraz interaktywną lekcję historii.

 

 

 

 

 

W niedzielę, 2 czerwca na Placu Staffa za Miejskim Centrum Kultury o godzinie 13.00 odprawiona będzie Msza św. polowa, a po niej rozpocznie się festyn z licznymi atrakcjami, bezpłatną strefą zabaw dla dzieci i koncertami. Na scenie wystąpią: Zbyszek Biber, Proletaryat oraz Jary Oddział Zamknięty. Imprezę poprowadzi dziennikarz i prezenter telewizyjny, Mateusz Szymkowiak.
 
Kolejne wydarzenie dla uczczenia rocznicy zaplanowane zostało na wtorek, 4 czerwca. O godzinie 11.00 w patio Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się interaktywna lekcja historii na temat wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Wydarzenie organizowane jest przy ścisłej współpracy ze skarżyskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Historycznego i będzie ciekawą formą przedstawienia młodemu pokoleniu historii związanej z wyborami z czerwca'89. Do udziału zapraszamy szczególnie młodzież szkolną.
 
Do wspólnego świętowania zapraszają:
Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig,
Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej,
Polskie Towarzystwo Historyczne, oddział w Skarżysku-Kamiennej.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.