Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Trwa kampania "Narkotyki i dopalacze zabijają". Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji

Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej włączył się w realizację kampanii edukacyjno-profilaktycznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty". 

 

 
W ramach kampanii powstał spot filmowy zwracający uwagę na poważne zagrożenia życia i zdrowia, jakie niosą za sobą nowe substancje psychoaktywne. Spot dostępny jest TUTAJ – zachęcamy do zapoznania się z nim.
 
W przekazie kampanii zwrócono również uwagę na coraz większą trudność w rozpoznawaniu nowych, nieznanych substancji, tzw. „dopalaczy”, które są nielegalnie rozpowszechniane pod pretekstem „celów kolekcjonerskich”. Autorzy kampanii przestrzegają młodych i ciekawych świata ludzi przed przestępcami, którzy narażają ich na utratę zdrowia, a nawet życia – czerpiąc z tego spore zyski.
 
Kolejnym elementem kampanii jest konkurs na mem internetowy i animację dotyczącą zapobiegania oraz przeciwdziałania uzależnienia od alkoholu i dopalaczy. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Szczegółowe informacje o konkursie oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej razembezpieczniej.mswia.gov.pl w zakładce poświęconej kampanii - TUTAJ. Zachęcamy do udziału!

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.