Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Zapraszamy do wspólnego uczczenia Święta Konstytucji

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Skarżysku-Kamiennej obchodzona będzie w czasie oficjalnych uroczystości oraz na sportowo. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

 

 

 

 

Uroczystości w Święto Konstytucji rozpoczną się o godz. 9.30 Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Dalsza część oficjalnych obchodów odbędzie się o godz. 11.00 przy Pomniku „Bojownikom o Niepodległość” na Skwerze Solidarności na Zachodnim. Do udziału w uroczystościach zapraszają: prezydent miasta, Konrad Krönig oraz przewodniczący Rady Miasta, Leszek Golik.
 
Po południu natomiast odbędą się wydarzenia sportowe. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w rekreacyjnym Marszobiegu Konstytucji na dystansie 2 km, który wystartuje o godz. 14.00 – start usytuowany będzie na ul. Tysiąclecia (obok MCK). Uczestnicy imprezy wezmą udział w losowaniu nagród, a nagrodą główną będzie rower.
Zapisy do marszobiegu prowadzone są w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej (ul. Sienkiewicza 34), natomiast 2 i 3 maja prowadzone będą w Miejskim Centrum Kultury.
 
Głównym punktem tej części dnia będzie III Bieg Konstytucji, który wystartuje z ul. Tysiąclecia o godz. 15.00. Zawodnicy będą mieli do pokonania 15-kilometrowy dystans ulicami miasta. Zapisy prowadzone są na stronie datasport.pl. Będzie także możliwość zapisania się przed biegiem w biurze zawodów, które będzie się mieściło w MCK i będzie czynne 2 maja w godz. 16.00 – 19.00 oraz 3 maja w godz. 10.00 – 13.30.
Uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, koszulki, dla zwycięzców poszczególnych kategorii przewidziano nagrody finansowe.
 
Głównym organizatorem Biegu Konstytucji i towarzyszącego mu Marszobiegu Konstytucji jest Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji. Imprezy odbywają się pod honorowym patronatem prezydenta Skarżyska-Kamiennej.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.