Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Muzeum zaprasza na spacer Szlakiem Wydarzeń 1863 roku

Spacer historyczny po Rejowie – Szlakiem wydarzeń z 1863 roku, do udziału w którym zaprasza skarżyskie Muzeum Orła Białego, odbędzie się w najbliższą sobotę, 2 lutego 2019 roku – dokładnie po 156 latach od dramatycznych wydarzeń, jakie się rozegrały w okolicy dzisiejszego Muzeum.

 

 

 

 

 

Na wszystkich zainteresowanych organizatorzy czekają przed wejściem do budynku wystaw Muzeum im. „Orła Białego” przy ul. Słonecznej 90. Spacer rozpocznie się o godz. 12.00 i obejmie szlak wydarzeń sprzed 156 lat, o których wiemy na podstawie relacji świadków i innych źródeł historycznych. Obejmować będzie dawny Dom Zawiadowcy Huty Rejów, spacer w kierunku Suchedniowa u stóp Baranowskiej Góry, pod pomnik pamięci Powstańców. Tam uczestnicy złożą hołd poległym w Powstaniu i wszystkim ofiarom okresu Powstania. Ostatnim przystankiem będą ruiny zabytkowej Huty Rejów, niemego świadka tamtych wydarzeń. Tam przy ognisku uczestnicy zjedzą ciepłą strawę przygotowaną przez Restaurację „Myśliwska”. Na wszystkich będzie czekała gorąca herbata.
 
W czasie spaceru uczestnikom towarzyszyć będą członkowie Stowarzyszenia Historycznego GROT – Oddział Powstańczy. W strojach powstańców zaciągną honorową wartę przy pomniku powstańców. Następnie przy ognisku i grochówce opowiedzą o broni i taktyce powstańców.
 
Dla każdego uczestnika organizator przewidział pamiątkowy znaczek.
 
Przewidywany czas spaceru wraz z ogniskiem i gawędą to około 2 godziny.
 
Udział w spacerze jest BEZPŁATNY, jednak – ze względów organizacyjnych – preferowane są zapisy (informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 41 252 02 31 lub 605 485 130).
 
Źródło: Muzeum im. Orła Białego

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.