Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Skarżysko-Kamienna i Kazimierza Wielka, czyli północ i południe regionu, nawiązały współpracę

Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta 22 stycznia uczestniczył w podpisaniu porozumienia o współpracy – między innymi kulturalnej – pomiędzy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej a gminą Kazimierza Wielka. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania walorów turystycznych i promocji artystów.

 

 

 

 

Gmina Kazimierza Wielka leży w południowej części województwa świętokrzyskiego, w powiecie kazimierskim. Gmina gościła już w naszym mieście, promując swoje walory (m.in. w czasie ubiegłorocznego Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego), a dalsza współpraca określona została w porozumieniu, podpisanym 22 stycznia pomiędzy burmistrzem gminy Kazimierza Wielka, Adamem Bodziochem a dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, Katarzyną Michnowską-Małek. W umowie zawarto, iż obie gminy będą współpracowały m.in. upowszechniając kulturę swojego regionu, czy wspólnie organizując imprezy kulturalne i społeczne.
 
W spotkaniu uczestniczył również zastępca prezydenta Skarżysku-Kamiennej, który podkreślił, że Skarżysko otwiera się na współpracę z innymi gminami.
 
- Niedawno podpisaliśmy podobną umowę z gminą Gniewino na Pomorzu. Wzajemnie się odwiedzamy i każdy taki kontakt jest naprawdę bardzo merytoryczny. Cieszymy się, że dzięki staraniom Miejskiego Centrum Kultury dzisiaj zawarta zostaje umowa o współpracy z gminą Kazimierza Wielka – mówił w czasie spotkania zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Myszka.
 
- Czuję się zaszczycony tym, że po raz kolejny mogę gościć w Skarżysku-Kamiennej, a ten dzień jest wyjątkowy, ponieważ jest to integracja kresów województwa – północnego Skarżyska, większego i starszego brata i leżącej na południu Kazimierzy Wielkiej – dodawał burmistrz gminy Kazimierza Wielka, Adam Bodzioch.
 
Uczestnicy spotkania mieli okazję lepiej historię i tradycję Kazimierzy Wielkiej, m.in. dzięki krótkiemu filmowi, a także występom artystów z Kazimierskiego Klubu Seniora oraz prezentowanym przez nich pracom artystycznym. Nie zabrakło również akcentów z naszego miasta – wystąpiła grupa Perły z Lamusa oraz zespół The 50 Five (oba działają przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Skarżysku).

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.