Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Spotkanie trenerów piłkarskich w MCK (VIDEO)

W sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie trenerów piłkarskich. Była to pierwsza tego rodzaju impreza w naszym mieście. Do Skarżyska przyjechali szkoleniowcy z województwa świętokrzyskiego a także z sąsiednich regionów. Spotkanie zorganizował Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej przy wsparciu władz miasta.

 

Gośćmi na konferencji byli Jacek Magiera – polski piłkarz, trener i działacz piłkarski i Bogdan Basałaj - polski działacz sportowy, były prezes Wisły Kraków. Absolwent wrocławskiej AWF.

Tego rodzaju spotkania organizowane przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej odbywają się cyklicznie, ale po raz pierwszy trenerzy spotkali się właśnie w Skarżysku.

Wspomniany Bogdan Basałaj, obecnie zastępca dyrektora sportowego Polskiego Związku Piłki Nożnej wygłosił wykład „Rola i znaczenie trenera w klubie. Praktyczne aspekty”
O „Przygotowaniach do MŚ U-20, różnicach pracy w klubie i reprezentacji" mówił Jacek Magiera były trener Legii Warszawa, a obecnie opiekun reprezentacji U 20. Wszyscy podkreślali, że dzisiaj w Polsce nie brakuje utalentowanej młodzieży.

Na konferencji był bramkarz Korony Kielce Zbigniew Małkowski.
Po części teoretycznej trenerzy odbyli zajęcia praktyczne w hali sportowej w Skarżysku. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej podziękował władzom Skarżyska za pomoc w organizacji konferencji.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.