Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

IBUK Libra – czytelnia czynna całą dobę! Skarżyska biblioteka zaprasza do korzystania

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku rozszerza ofertę, skierowaną do czytelników poprzez dostęp do 1.943 tytułów w wirtualnej czytelni IBUK LIBRA. Zapraszamy do czytelni w filiach Biblioteki (ul. Towarowa 20, ul. Sezamkowa 23, ul. Słowackiego 25 – w MCK oraz ul. Sportowa 30) po odbiór kodów dostępu, niezbędnych do rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy.
 
Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilka tysięcy elektronicznych publikacji specjalistycznych, naukowych i popularnonaukowych wydanych przez renomowane polskie oficyny.
 
Korzystaj z platformy IBUK Libra:
- przez całą dobę, siedem dni w tygodniu
- na komputerze, smartfonie, laptopie czy tablecie
- gdzie tylko zechcesz: akademik, dom, biblioteka – wszędzie, gdzie masz Internet
 
Stwórz własną półkę z książkami myIBUK i pracuj z tekstem:
- dodawaj zakładki
- rób notatki bezpośrednio w tekście
- wyszukuj słowa i frazy
- taguj ważne fragmenty
- sprawdzaj znaczenie wyrazów w słownikach i encyklopediach PWN
 
Jak korzystać z czytelni IBUK LIBRA?
W pierwszej kolejności rejestrujemy się na stronie www.libra.ibuk.pl podając adres e-mail i hasło. Po założeniu konta czytelnik jest rozpoznawany przez system i może korzystać z zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Konto myIbuk wymaga przeglądarki Google Chrome lub Mozilla Firefox. Założenia osobistego konta myIbuk umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem takich jak: zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualna półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.
 
Dostęp do publikacji na stronie libra.ibuk.pl z sieci bibliotecznej PiMBP
Po wejściu na stronę domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych przez bibliotekę pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem. Klikając POMOC (prawy górny róg na stronie libra.ibuk.pl) można zobaczyć jak korzystać z IBUK LIBRA (dwa krótkie filmy).
 
Dostęp do publikacji na stronie libra.ibuk.pl spoza sieci bibliotecznej
W Bibliotece można swobodnie korzystać z oferty IBUK LIBRA, natomiast na komputerach domowych można z niej skorzystać po pobraniu od bibliotekarzy w działach udostępniania i filiach bibliotecznych niezbędnego do zdalnego logowania kodu aktywacyjnego.
 
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej zaprasza do skorzystania z oferty oraz po odbiór kodów dostępowych dla czytelników.
 
Źródło: PiMBP w Skarżyska-Kamiennej

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.