Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Można oddawać głosy na lokalną inicjatywę społeczną w programie „Decydujesz, pomagamy”

Organizatorzy programu „Decydujesz, pomagamy” informują, że 21 stycznia ruszyło głosowanie na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. W naszym regionie konkurują ze sobą: Międzyszkolny Klub Sportowy „Gala Skarżysko”, Miejski Klub Sportowy Orlicz, MKS Orlicz, Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc”. Głosowanie potrwa do 17 lutego. Przypominamy, że patronat honorowy nad programem objął Prezydent Skarżyska-Kamiennej.
 
Od 21 stycznia do 17 lutego klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.
 
Projekty ze Skarżyska-Kamiennej i okolicy, które rywalizują ze sobą to:
 
Międzyszkolny Klub Sportowy „Gala Skarżysko”
Projekt pozwoli stworzyć nowe grupy siatkarskie, które przez lata będą dawały satysfakcję z wprowadzania ich w dorosłą siatkówkę oraz pokaże, że to zadanie pozwoliło osiągnąć zakładane cele, sportowe i wychowawcze. Międzyszkolny Klub Sportowy chce pracować dla dzieci, zachęcać ich, namawiać, prowadzić zajęcia, zapewniać warunki do uprawiania siatkówki. Tego typu rozgrywki są najlepszym sposobem na dotarcie do szerokiej rzeszy dzieci, młodzieży i rodziców przyszłych zawodniczek.
 
Miejski Klub Sportowy Orlicz, MKS Orlicz
To, że sporty rakietowe są najlepsze dla organizmu, a ludzie je uprawiający zachowują sprawność na dłużej amerykańscy naukowcy odkryli dopiero niedawno, ale w Suchedniowie wiedzą to, już od pół wieku. Program pozwoli dzieciom i ich opiekunom (rodzicom, dziadkom, rodzeństwu) na uczestniczenie we wspólnych treningach badmintona, pod okiem trenerów i na uczestniczeniu w warsztatach z dietetykiem i fizjoterapeutą. Program zakończymy turniejem rodzinnym i wspólnym, zdrowym śniadaniem na trawie.
 
Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc”
Projekt realizowany będzie przez Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy Móc” w Skarżysku Kamiennej. Skierowany będzie do dzieci, młodzieży i seniorów lokalnej społeczności. Przeszkoleni, młodzieżowi wolontariusze będą pomagać dzieciom w nauce, seniorom organizować czas wolny, integrować pokolenia. Działania wpłyną na kształtowanie tolerancji, życzliwości oraz wzajemnego zaufania społecznego i chęci pomagania innym.
 
W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.
 
Tesco wraz z Fundacją Tesco od 2016 roku realizuje program społeczny „Decydujesz, pomagamy” i tym samym wspiera mieszkańców naszego kraju w realizowaniu ich pomysłów na lokalne inicjatywy. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę wszystkich projektów, na które można głosować w V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy.
 
Źródło: komunikat organizatorów

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.