Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

V Gala Profilaktyki i Wolontariatu (VIDEO)

W Skarżysku odbywała się V Gala Profilaktyki i Wolontariatu, realizowana w ramach projektu „Profilaktyka a Ty” pod honorowym patronatem prezydenta Konrada Kroniga i przy wsparciu Urzędu Miasta. Do udziału zaproszeni zostali uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych, a także gimnazjaliści i młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie poprowadzili: Izabela Żak, powiatowy koordynator PaT oraz Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku, którzy przypomnieli główne założenia projektu.

 

Projekt „Profilaktyka a Ty” wspierany jest przez Komendę Główną Policji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. W Skarżysku realizowany jest od kilku lat, a jego głównym celem jest podejmowanie działań profilaktycznych i uświadamianie młodzieży, jakie negatywne skutki niosą ze sobą używki. Projekt jest okazją do pokazywania pozytywnych postaw i promowania życia wolnego od nałogów i agresji.

Spotkanie, podobnie jako wcześniejsze edycje, było okazją do wyróżnienia wolontariuszy i podsumowania ich działalności.

W trakcie gali skarżyska młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych zaprezentowała przedstawienie profilaktyczne pt. „American Dream”.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.