Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Skarżysko pozyskało 7 mln zł na wymianę oświetlenia ulicznego

W Skarżysku wymienione zostanie ponad 92% oświetlenia ulicznego wraz z osprzętem na ekologiczne i energooszczędne oświetlenie LED. Miasto pozyskało na ten cel niemal 7 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

 

 

 

 

Konkurs, który dedykowany był trzem miastom północy województwa, tracącym swoje funkcje społeczno-gospodarcze (Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski i Skarżysko-Kamienna) rozstrzygnięty został podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Województwa.
 
Dofinansowanie, które trafi do samorządu Skarżyska wynosi 6 mln 999 tys. 920 zł, a wartość całego przedsięwzięcia to 8 mln 757 tys. złotych. Projekt będzie realizowany od października tego roku do końca grudnia 2021 r. Zgodnie z założeniami, wymienionych będzie ponad 4,7 tys. opraw oświetleniowych (ponad 92% wszystkich opraw na terenie całej gminy) wraz z osprzętem.
 
Wymiana oświetlenia na LED zmniejszy zużycie energii, a więc będzie miała wpływ zarówno na zmniejszenie emisji CO2, jak i obniżenie kosztów związanych z oświetleniem miasta. Pozytywnie wpłynie też na estetykę w mieście.

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.