Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

27 finał WOŚP za nami (VIDEO)

W niedzielę, 13 stycznia po raz 27 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tym razem pod hasłem: „Gramy dla dzieci małych i bez focha”. W tym roku środki zebrane podczas finału przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 

O godzinie 16 odbył się koncert finałowy w Miejskim Centrum Kultury, gdzie na scenie zaprezentowali się m.in. Perły z Lamusa, , Old Marinners, zespół Several i solistki ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2. Odbyły się również pokazy taneczne z udziałem tancerzy ze Strefy Tańca Art Dance i Szkoły Tańca Respect Dance. Zatańczył również działający przy Uniwersytecie III Wieku zespół The Fifty Five.

Na terenie MCK prezentowano kurs udzielania pierwszej pomocy, były stoiska militarne, każdy mógł również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z finału Orkiestry.

Między występami odbyły się licytacje na której można było kupić m.in. koszulkę siatkarską Skórzanych Skarżysko, gadżety WOŚP, tort WOŚP. Aukcje prowadziły dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Katarzyna Michnowska-Małek oraz Beata Rybarczyk-Czajkowska.

Podczas całego finału w Skarżysku udało się zebrać kwotę 115 tysięcy złotych, a w akcję włączyło się ponad 200 wolontariuszy. Główny sztab Orkiestry mieścił się w Miejskim Centrum Kultury, ale zbiórkę prowadzono również w Zespole Szkół Publicznych nr 1 i w Semaforze.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.