rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Poeci – zapraszamy do udziału w 18. edycji Konkursu Literackiego im. Leopolda Staffa

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa w Skarżysku-Kamiennej oraz Grupa Literacka „Wiklina” działająca przy MCK w Skarżysku-Kamiennej zapraszają do udziału w 18. edycji Ogólnopolskiego i Polonijnego Konkursu Literackiego im. Leopolda Staffa. Swoje prace do 11 marca zgłaszać mogą autorzy zrzeszeni i niezrzeszeni, debiutanci i twórcy z określonym dorobkiem artystycznym, którzy ukończyli 18 lat.
 
Celem Ogólnopolskiego i Polonijnego Konkursu Literackiego im. Leopolda Staffa jest pielęgnowanie pamięci o jednym z najwybitniejszych twórców literatury XX wieku. Organizatorzy zapraszają więc wszystkich piszących poezję do udziału w tegorocznej, 18. już edycji Konkursu.
 
Leopold Staff, wielki poeta klasyk, zaliczany do czołowych poetów młodopolskich, nazywany duchowym przywódcą skamandrytów, urodził się 14 listopada 1878 we Lwowie, a zmarł 31 maja 1957 w Skarżysku-Kamiennej.
Pod koniec swojego życia przyjeżdżał do Rekonwalescentopola (jak żartobliwie nazywał Skarżysko) na zaproszenie swojego przyjaciela ks. Antoniego Boratyńskiego, proboszcza Parafii Św. Józefa w Skarżysku-Kamiennej, by z dala od wielkomiejskiego zgiełku wypocząć i nabrać sił,. W 1957 roku po raz ostatni odwiedził nasze miasto.
31 maja 1957 roku Poeta odszedł na zawsze.
 
Organizatorzy Konkursu:
Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Grupa Literacka „Wiklina” działająca przy MCK w Skarżysku-Kamiennej.
 
Uczestnicy:
Autorzy zrzeszeni i niezrzeszeni, debiutanci i twórcy z określonym dorobkiem artystycznym, którzy ukończyli 18 lat.
 
Opis:
Warunkiem udziału jest nadesłanie pocztą tradycyjną na adres organizatora w formie maszynopisu lub wydruku komputerowego zestawu 5 wierszy w 3 kopiach - niepublikowanych i nienagrodzonych w innych konkursach. Tematyka wierszy dowolna.
Na każdej stronie musi znajdować się godło (pseudonim) autora.
Do przesyłki dołączamy małą zaklejoną kopertę, w której należy umieścić wypełniony i podpisany! dokument (oświadczenie) wydrukowany ze strony organizatora (dostępne również poniżej), a w nim dane autora, oświadczenie i zgoda oraz płytę CD z elektroniczną wersją nadesłanych wierszy.
Zarówno koperta z danymi autora, jak i płyta CD muszą być opatrzone tym samym godłem (pseudonimem), co wiersze.
 
Jury:
Nadesłane utwory oceni powołane przez organizatora Jury w składzie:
1. Bohdan Zadura
2. Stefan Jurkowski
3. Stanisław Nyczaj
 
Nagrody:
W konkursie zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia pieniężne o łącznej wartości 4.700 zł.
Termin przyjmowania zgłoszeń: 11 marca 2019 r.
Zakończenie: maj 2019 r.
 
Pliki do pobrania:
Regulamin (PDF | DOC)
Oświadczenia (PDF | DOC)

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.