Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Mistrz recyklingu – konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Rusza ogólnopolski konkurs ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady”. Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oraz do udziału.
 
Dzieci i młodzież z klas 3-7 szkół podstawowych odpowiedzą na pięć pytań otwartych i dziesięć zamkniętych na temat selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów, także zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Konkurs odbędzie się w terminie od 15 stycznia do 30 marca 2019 roku. Organizatorzy mają dla uczestników ciekawe gry edukacyjne. Odbędzie się wirtualna rozgrywka w recyklingu elektroodpadów - Liga Elektrorecyklingu. Ekozespoły będą także wspólnie konstruować roboty z nowoczesnych materiałów o kosmicznych właściwościach! Wezmą udział w kampanii „STOP jednorazowemu plastikowi”. W kwietniu jury oceni nadesłane prace konkursowe i przyzna nagrody - przyrodnicze i techniczne wyjazdy studialne.
Konkurs jest bezpłatny, wystarczy wypełnić zgłoszenie dostępne na stronie www.chlorofil.com.pl
 
DO POBRANIA:
Szczegółowa informacja na temat konkursu

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.