Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagra w Skarżysku

W niedzielę, 13 stycznia w Miejskim Centrum Kultury obędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godziny 16.00 na scenie MCK będą pojawiały się rodzime zespoły muzyczne, a w trakcie koncertów prowadzone będą licytacje. Zaplanowano też liczne atrakcje i niespodzianki, zaś całą imprezę o godz. 20.00 zakończy tradycyjne ŚWIATEŁKO DO NIEBA.
 
Celem tegorocznego finału WOŚP będzie pozyskiwanie pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.
 
W MCK działa sztab WOŚP, którego szefem i założycielem jest Rafał Kamiński. Także w tym roku około 220 wolontariuszy zarejestrowanych w sztabie ruszy w niedzielę w teren z puszkami, do których będą zbierać datki na rzecz WOŚP.
 
Zapraszamy do MCK na finał. Szczegóły na stronie MCK – TUTAJ.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.