Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Do Skarżyska trafią kolejne miliony na termomodernizację

Do Skarżyska trafi niemal 5,5 mln zł dofinansowania z RPO województwa świętokrzyskiego na kolejny etap termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Wniosek, złożony przez nasze miasto, przeszedł pozytywnie wszystkie etapy oceny. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami władz miasta, termomodernizację przejdą m.in. kolejne budynki oświatowe oraz Urząd Miasta.
 

 

 

Wartość inwestycji to ponad 6,5 mln zł, zaś przyznane dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 wynosi niemal 5,5 mln zł. Wkład własny gminy wyniesie ponad 1 mln zł.
 
Termomodernizacja obejmie m.in.: Przedszkole Publiczne nr 7 (ulica Zielna), Szkołę Podstawową nr 9 (ulica Warszawska), Zespół Placówek Oświatowych (ulica Zwycięzców), Zespół Szkół Publicznych nr 4 (ulica Książęca) oraz Urząd Miasta.
 
Przypomnijmy, że będzie to kolejny etap termomodernizacji budynków użyteczności publicznej – w 2018 roku gmina wykonała termomodernizację sześciu budynków oświatowych (są to: Przedszkole Publiczne nr 4, Przedszkole Publiczne nr 6, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 7 i Szkoła Podstawowa nr 8). Ta inwestycja również realizowana była z dofinansowaniem pozyskanym z RPO województwa świętokrzyskiego.

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.