Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Trwają przy sobie od 50 lat... Uroczystość Złotych Godów

Dziewięć par, które mogą poszczycić się 50-letnim stażem małżeńskim, odebrało medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W tej ważnej chwili towarzyszyli im najbliżsi. Prezydent Skarżyska-Kamiennej, wręczając medale, gratulował jubileuszu. - Jesteście wzorem, ponieważ trwacie przy sobie we wzajemnym szacunku, okazujecie sobie zrozumienie i wsparcie, zbudowaliście trwały, odpowiedzialny i szczęśliwy związek – zwracał się do jubilatów.
 
Uroczystość Złotych Godów, zorganizowana przez skarżyski Urząd Stanu Cywilnego, odbywała się 14 grudnia w Miejskim Centrum Kultury. Medale prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane zostały 13 parom, a w czasie uroczystości odznaczeni zostali:
Emilia i Marian Dulęba
Bogusława i Marek Gajda
EIiza i Eugeniusz Golińscy
Barbara i Janusz Krakowiak
Krystyna i Piotr Pękala
Zofia i Wiesław Ruszkowscy
Maria i Zdzisław Ślusarczyk
Jadwiga i Zbigniew Wawrzonek
Krystyna i Jan Zgrzebniccy
 
- Mija 50 lat od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość i wiarę, szacunek i przyjaźń. Przyrzeczenie to składaliście z ufnością, że nie zawiedziecie się na sobie, że będziecie dzielić razem dobre i złe, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością. Przyrzeczenia tego dotrzymaliście, mimo wielu złożonych zdarzeń losowych – zwróciła się do jubilatów Anna Ciok, zastępca kierownika USC w Skarżysku.
 
Słowa uznania i gratulacje do świętujących Złote Gody par małżeńskich skierował także gospodarz uroczystości - prezydent miasta, Konrad Krönig.
 
- Gratuluję tego wspaniałego jubileuszu. 50 wspólnie przeżytych lat to powód do ogromnej dumy zarówno dla Państwa, jak i Waszych bliskich. Jesteście wzorem – szczególnie dla młodszego pokolenia – ponieważ trwacie przy sobie we wzajemnym szacunku, okazujecie sobie zrozumienie i wsparcie, zbudowaliście trwały, odpowiedzialny i szczęśliwy związek. Jesteście również świadectwem tego, że rodzina jest najważniejszą wartością – mówi prezydent Skarżyska, Konrad Krönig. - Życzę Państwu kolejnych lat wspólnego życia w zdrowiu, szczęściu i w otoczeniu bliskich - dodawał.
 
Niespodzianką dla jubilatów i ich gości był występ grupy „Perły z Lamusa”, działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
 
Uroczystość zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami i symboliczną lampką szampana.

 

Zwracamy się z prośbą do par, które obchodzą 50-lecie pożycia małżeńskiego i wyrażają chęć uczestniczenia w uroczystości Złotych Godów, o zgłaszanie się do Urzędu Stanu Cywilnego w Skarżysku-Kamiennej (Urząd Miasta, I piętro, pok. 126, tel. 41 25 20 143, 41 25 20 144). Pragniemy jednocześnie przypomnieć, iż wniosek o przyznanie przez Prezydenta RP medalu za długoletnie pożycie może zostać wysłany dopiero po dacie rocznicy, a sama procedura przyznawania wyróżnienia trwa kilka miesięcy.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.