Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Kolejna zewnętrzna firma rozwija działalność w Skarżysku

- Skarżysko jest dobrym miejscem do inwestowania – podkreślają przedstawiciele firmy Vindorf Services, która od kilku miesięcy funkcjonuje w naszym mieście, planuje zwiększanie zatrudnienia oraz współpracę z lokalnymi podwykonawcami. Przedstawiciele firmy zainteresowali się naszym miastem po Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym, a bliżej poznali naszą ofertę dzięki późniejszym rozmowom z prezydentem Skarżyska. Prezydent Konrad Krönig gościł wczoraj w skarżyskim biurze firmy, rozmawiając z inwestorami o dalszych planach rozwoju na terenie miasta.
 
- Firma Vindorf to kolejny inwestor, którego udało się przyciągnąć do miasta dzięki naszym działaniom takim jak Międzynarodowe Forum Inwestycyjne, czy też dzięki naszej obecności na podobnych wydarzeniach w innych miastach – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig. – Z przedstawicielami grupy Vindorf poznaliśmy się na MFI w 2017 roku, a potem kontynuowaliśmy rozmowy między innym w trakcie Forum w Tarnowie. Efekt jest taki, że w połowie 2018 roku firma postanowiła zainwestować w naszym mieście – dodaje prezydent.
 
Potwierdzają to przedstawiciele grupy Vindorf, z którymi ponownie – tym razem już w skarżyskiej siedzibie – spotkał się prezydent miasta.
 
- Zaproszenie naszej firmy do Skarżyska wyszło ze strony prezydenta miasta. Postanowiliśmy zapoznać się z tą ofertą bliżej, a po kolejnych spotkaniach i rozmowach podjęliśmy decyzję o wejściu do Skarżyska. Po kilku miesiącach działalności tutaj mogę potwierdzić, że Skarżysko jest dobrym miejscem do inwestowania – mówi Marcin Wiśniowski, prezes firmy Vindorf Services Sp. z o.o.
 
Firma otworzyła swoje biuro w biurowcu Centrum Obsługi Inwestora przy ulicy Legionów 122d. Działa w branży budowlanej, zajmuje się budową i remontami. Obecnie w Skarżysku zatrudnia około 40 osób (m.in. pracowników budowlanych i biurowych).
 
- Docelowo - myślimy, że w przyszłym roku – chcielibyśmy zwiększyć tę grupę do około 100 osób – informuje prezes Marcin Wiśniowski, który dodaje, że na podwykonawców do prowadzonych inwestycji również zapraszane są lokalne, skarżyskie firmy.
 
Firma Vindorf to także jeden z większych sponsorów skarżyskiego Klubu GRANAT, a decyzja o takiej współpracy również zapadła po rozmowach z prezydentem miasta.
 
- Z propozycją takiej współpracy zwrócił się do nas prezydent Skarżyska. Zostaliśmy skontaktowani z zarządem Granatu i w efekcie zostaliśmy sponsorem. Uważamy, że należy inwestować w sport i w młodzież – mówi Marcin Wiśniowski.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.