Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Prezydent zaapelował do świętokrzyskich parlamentarzystów

Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig wystosował list do świętokrzyskich parlamentarzystów z apelem o włączenie się w lobbowanie w sprawie budowy tunelu pod torami przy skarżyskim dworcu. Przypomnijmy, że jest to inwestycja PKP PLK S.A. Po przetargu okazało się, że złożone oferty znacznie przewyższają budżet.
 
 
Pragnę nadmienić, iż z punktu widzenia reprezentowanego przeze mnie miasta, budowa tunelu pieszo-rowerowego w obrębie dworca PKP jest jedną z kluczowych inwestycji. Doskonale wpisuje się również w koncepcję układu komunikacyjnego w tym obszarze miasta, która wdrażana będzie w życie przez samorządy: miasta Skarżyska-Kamiennej i powiatu skarżyskiego, przy dofinansowaniu pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Przypomnę, iż projekt zakłada m.in. budowę wiaduktu kołowego nad torami.
Mając na względzie dalszy rozwój naszego miasta i znaczenie inwestycji PKP PLK S.A., zwracam się do Państwa z apelem o lobbowanie w sprawie pozyskania dodatkowych pieniędzy na realizację projektu przez PKP PLK S.A.” - pisze w liście do świętokrzyskich parlamentarzystów prezydent Skarżyska-Kamiennej, podkreślając, że wsparcie posłów może przyczynić się do powodzenia realizacji tej inwestycji.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.