Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Nauka przez doświadczenia – SP 2 z nową pracownią do edukacji ekologicznej

Szkoła Podstawowa nr 2 w Skarżysku zyskała nową, w pełni wyposażoną pracownię do edukacji ekologicznej, przyrodniczej i biologicznej. Dzisiaj odbyła się jej oficjalna prezentacja – uczniowie pod opieką nauczycielek, w obecności Krzysztofa Myszki, zastępcy prezydenta miasta i dyrektor szkoły, Grażyny Wódz zademonstrowali pomoce dydaktyczne, dzięki którym nauka odbywa się poprzez ciekawe doświadczenia.
 

 

Przypomnijmy, że pracownia utworzona została przy dofinansowaniu, pozyskanemu przez gminę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 na osiedlu Bór (Zespół Placówek Oświatowych) uczą się w niej zagadnień związanych m.in. z odnawialnymi źródłami energii oraz ochroną powietrza, wody i gleby.
 
Sala wyposażona została w pomoce dydaktyczne do edukacji przyrodniczej, biologicznej i ekologicznej (np. model turbiny wodnej, pojazd z napędem wodorowym, zestaw ekologiczny do badania wody, zestaw doświadczalny do badania gleby i wiele innych), a także w sprzęt komputerowy i nowe meble. Nauczyciele zaś przeszli szkolenie w zakresie wykorzystywania w edukacji zakupionych pomocy dydaktycznych i sprzętu. Łączny koszt zadania to 30.000 zł, a pozyskane z WFOŚiGW dofinansowanie wynosi 24.000 zł.
 
Dzisiaj (środa, 5 grudnia), oficjalnie zainaugurowano i zaprezentowano możliwości nowej pracowni. W spotkaniu uczestniczyli Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta oraz Aneta Ferencz, kierownik Referatu Edukacji. Wspólnie z dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych, Grażyną Wódz uroczyście otworzyli nową pracownię. Prezydent Krzysztof Myszka podziękował wszystkim osobom, które zaangażowanie były w stworzenie projektu i otrzymanie dofinansowania. Dodawał też, że Szkoła Podstawowa nr 2 posiada obecnie - jako jedyna spośród skarżyskich szkół - tak wyposażoną pracownię.
- Mam nadzieję, że będzie wam dobrze służyła – podkreślał, zwracając się do uczniów.
 
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie SP 2, a także grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 3 wchodzącego w skład Zespołu Placówek Oświatowych, którzy z zaciekawieniem przyglądali się przeprowadzanym doświadczeniom.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.