Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

IV Ogólnopolski Festiwal Tańca UTW (VIDEO)

W środę w Miejskim Centrum Kultury odbył się IV Ogólnopolski Festiwal Tańca Uniwersytetów III Wieku. Organizatorem festiwalu było Stowarzyszenie Trzeciego Wieku „Aktywni” przy wsparciu finansowym prezydenta Konrada Kroniga, który sprawuje patronat nad działalnością Uniwersytetu III Wieku w Skarżysku.

W imieniu prezydenta uczestników festiwalu powitał zastępca prezydenta, Krzysztof Myszka wraz z dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury, Katarzyną Michnowską-Małek, którzy życzyli wszystkim udanej zabawy i wielu pozytywnych wrażeń.

 

Uczestników festiwalu oceniało jury w składzie: Marek Bilski, Halina Wężyk i Monika Wójtowicz.

Głównym celem organizacji festiwalu w naszym mieście była integracja środowiska wokół kultury oraz współpraca słuchaczy UTW z różnych miast Polski.

Na scenie zaprezentowały się „Perełki” z Gniewina, „Alebabki” z Jedlni-Letnisko, „Senioritki” z Kłomnic, „Lubelskie Czaderki” z Lublina, „The Fifty Five” ze Skarżyska, „Ach Te Baby” z Opoczna, „Zakochani w Tańcu 50+” z Siedlec.

Podczas występów tanecznych doskonale bawiła się zgromadzona w Miejskim Centrum Kultury widownia. W pewnym momencie cała sala była roztańczona. Podczas gdy jury naradzało się, komu przyznać nagrody, na scenie zaprezentowały się skarżyskie „Perły z Lamusa”, które jak zawsze porwały wszystkich do zabawy. Nagrody najlepszym wręczyli zastępca prezydenta Krzysztof Myszka i dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Katarzyna Michnowska – Małek.

Pierwsze miejsce zajęły „Senioritki”, drugie miejsce „Zakochani w tańcu 50+” a trzecie „The Fifty Five” ze Skarżyska.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.