Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Szkoły i przedszkola po termomodernizacji

Trwają odbiory budynków placówek oświatowych, w których prowadzona była termomodernizacja. Nowe elewacje zyskało sześć szkół i przedszkoli. Korzyścią z termomodernizacji – obok poprawy estetyki – będą także oszczędności na ogrzewaniu.

 

 

 

 

Przypomnijmy, że Skarżysko pozyskało ponad 4,2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa świętokrzyskiego na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Wartość całego zadania to niemal 8 mln zł.
Prace objęły sześć budynków:
- Przedszkole Publiczne nr 4 przy ul. Sikorskiego 17,
- Przedszkole Publiczne nr 6 przy ul. Kossaka 5,
- Szkołę Podstawową nr 1 przy ul. Konarskiego 17,
- Szkołę Podstawową nr 5 przy ul. Norwida 3,
- Szkołę Podstawową nr 7 przy ul. Zielnej 29,
- Szkołę Podstawową nr 8 przy ul. Podjazdowej 21.
 
W ramach inwestycji w placówkach wykonane było m.in. docieplenie ścian, stropodachów, wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa. Budynki zyskały też nowe elewacje.
 
Obecnie trwa odbiór budynków po termomodernizacji. W czwartek, 25 października prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig uczestniczył w odbiorze prac w Szkole Podstawowej nr 8.
 
Przypomnijmy, że w planach jest kontynuacja termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w mieście. Gmina złożyła już wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie z RPO na termomodernizację kolejnych budynków (Urzędu Miasta, Zespołu Placówek Oświatowych, Zespołu Szkół Publicznych nr 4, Przedszkola nr 7, Szkoły Podstawowej nr 9).

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.