rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Preumowa na budowę wiaduktu podpisana

Przedstawiciele władz miasta, powiatu i województwa podpisali preumowę na dofinansowanie do budowy zintegrowanego systemu komunikacyjnego w Skarżysku-Kamiennej. Projekt, który obejmuje m.in. budowę wiaduktu nad torami, otrzymał ponad 36 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.
 

 

 

EFEKT DOBREJ WSPÓŁPRACY
 
Inwestycja realizowana będzie wspólnie przez miasto Skarżysko, które jest liderem projektu i powiat skarżyski.
 
Preumowę dotyczącą dofinansowania projektu podpisali w środę, 12 września: Jan Maćkowiak – wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Konrad Krönig – prezydent Skarżysko-Kamiennej, Andrzej Brzeziński – zastępca prezydenta miasta oraz Artur Berus – wicestarosta skarżyski.
 
- Wartość zadania to 44,5 mln zł, zaś dofinansowanie unijne to 36,7 mln zł. Wkład własny miasta i powiatu w tę inwestycję będzie wynosił 7,8 mln zł – poinformował w czasie spotkania prezydent Skarżyska, Konrad Krönig.
 
Wicemarszałek Jan Maćkowiak pogratulował wysokiego dofinansowania, ale także tego, że projekt został tak wysoko oceniony.
 
- Na poziomie samorządu województwa decydujemy o wydawaniu unijnych pieniędzy na najlepsze projekty. Projekt złożony przez miasto Skarżyska we współpracy ze Starostwem Powiatowym wygrał w swojej konkurencji i tego gratuluję – mówił wicemarszałek, podkreślając, że to kolejny efekt bardzo dobrej współpracy wszystkich trzech samorządów: miejskiego, powiatowego i wojewódzkiego.
 
Wicestarosta Artur Berus również podkreślił, że ta inwestycja to kolejny owoc udanej współpracy miasta i powiatu.
 
- Przez minione cztery lata gmina Skarżyska na bieżąco współpracowała z powiatem i wspólnie zrealizowaliśmy kilka ulic na terenie miasta – przypomniał wicestarosta, przytaczając przykłady ulic: Szydłowieckiej, Wiejskiej, Paryskiej, Ponurego.

 

WIADUKT, NOWE AUTOBUSY, WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW MIEJSKICH...
 
W czasie konferencji prasowej towarzyszącej podpisaniu preumowy na dofinansowanie unijne, przedstawiciele władz miasta podkreślali, że wiadukt, który powstanie nad torami, jest odpowiedzią na problemy komunikacyjne tej części miasta. Będzie on posiadał buspasy i ścieżki rowerowe.
 
Wiadukt będzie przebiegał od skrzyżowania ulic 11 Listopada i Piłsudskiego do skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Tysiąclecia.
 
- Przypomnę, że rozważaliśmy kilka różnych lokalizacji i wariantów, natomiast przedstawiana dzisiaj koncepcja jest najbardziej optymalna ze względów finansowych, a także wpisuje się w ciąg komunikacyjny naszego miasta – mówiła Monika Kocia, kierownik Biura Rozwoju Miasta w Urzędzie Miasta.
 
Budowa wiaduktu nad torami, który połączy osiedla Dolna Kamienna i Przydworcowe to najważniejszy, ale nie jedyny punkt całego projektu. W planach jest również zakup siedmiu nowoczesnych, ekologicznych autobusów, wdrożenie systemu informacji pasażerskiej (m.in. montaż tablic multimedialnych na wybranych przystankach autobusowych) oraz budowa ścieżek rowerowych i wypożyczalni rowerów miejskich.
 
- Ta inwestycja poprawi komfort życia mieszkańców również dlatego, że będzie miała bardzo duży wpływ – przez budowę ścieżek rowerowych, wypożyczalni rowerów czy zakup ekologicznych autobusów – na ograniczenie niskiej emisji – podkreślał Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta.
 
W ramach wypożyczalni rowerów na terenie Skarżyska powstanie pięć stacji, w których będzie można dowolnie wypożyczyć i zwrócić rower.
 
- Nasza propozycja jest taka, aby stacje były zlokalizowane przy Dworcu PKP, przy hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji, na osiedlu Rejów na terenie Wielskiego Pieca, przy zbiorniku wodnym Bernatka oraz na Milicy. Zakładamy, że te 5 stacji będzie dysponowało 50 sztukami rowerów miejskich – wyjaśniała kierownik Biura Rozwoju Miasta.
 
Każda ze stacji do wypożyczania rowerów wyposażona będzie w terminal z ekranem dotykowym pozwalającym na rejestrację w systemie oraz wypożyczenie i zwrot roweru.

 

INWESTYCJE ZA KILKADZIESIĄT MILIONÓW
 
Na zakończenie spotkania prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig podkreślał, że to jedna z kilku bardzo ważnych inwestycji, które będą miały miejsce w kolejnych latach w naszym mieście, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu (warto przypomnieć tu m.in. termomodernizację budynków użyteczności publicznej, budowę bloku z lokalami socjalnymi, projekt „e-Skarżysko - rozwój usług elektronicznych, rewitalizację osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna).
 
- Przed naszym miastem duży skok cywilizacyjny. Mówimy łącznie o kilkudziesięciu milionach, które zostaną wykorzystanie na rozwój infrastruktury w mieście – podkreślał prezydent.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.