Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

"Naukobus" w Miejskim Centrum Kultury (VIDEO)

W poniedziałek i wtorek w Skarżysku gościł Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. Specjalną wystawę z licznymi stanowiskami do eksperymentowania można było odwiedzać bezpłatnie w Miejskim Centrum Kultury 20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu - w tym składzie Centrum Nauki Kopernik jeździ do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Do udziału w takiej przygodzie zaprosiło w tym roku warszawskie Centrum Nauki Kopernik.

 

W całej Polsce bierze w niej udział ponad 160 tysięcy dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości w całej Polsce. Dzieci mogły samodzielnie eksperymentować, dostrzec inną, emocjonującą twarz nauki. To nie były zwykłe lekcje biologii, chemii, fizyki czy informatyki, ale pełne niespodzianek samodzielne odkrywanie praw i zasad, które rządzą światem. Taką właśnie możliwość daje „Naukobus”, projekt Centrum Nauki Kopernik. Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów. Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w dzieciach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań. To dlatego Centrum Nauki Kopernik pomoże także nauczycielom rozbudzać w uczniach zainteresowanie nauką.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.