Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Jak zorganizować ślub w plenerze?

Ślub w plenerze to coraz częściej wykorzystywana przez Młodą Parę możliwość. Również w Skarżysku na ślub poza murami Urzędu Stanu Cywilnego zdecydowało się już kilkanaście par.
 
Para przygotowująca się do ślubu cywilnego i marząca o zorganizowaniu ceremonii poza salą Urzędu Stanu Cywilnego, powinna zgłosić taki zamiar w USC. Przepisy mówią, iż ślub odbywający się poza murami USC, powinien zostać zawarty w miejscu, które gwarantuje bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom oraz nie zakłóca powagi i dostojności ceremonii. Miejsce powinno być odpowiednio przygotowane oraz zadaszone. Urząd Stanu Cywilnego ma prawo odmówić udzielenia ślubu cywilnego we wskazanym miejscu, jeżeli miejsce wybrane przez parę nie spełnia wymogów. Przyszła Młoda Para musi również wnieść opłatę za ślub cywilny w plenerze – wynosi ona 1.000 zł.
W Skarżysku na ślub w plenerze dotychczas zdecydowało się kilkanaście par. Wszystkie zainteresowane pary zachęcamy do kontaktu ze skarżyskim Urzędem Stanu Cywilnego, by dopytać o szczegóły (USC, I piętro Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej, pok. 126, tel. 41 25 20 143 i 144).

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.