Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Klub GALA SKARŻYSKO otrzymał grant na Rodzinną Olimpiadę Siatkarską

Trzy organizacje społeczne z powiatu skarżyskiego – w tym Klub Sportowy „Gala Skarżysko” otrzymały granty na realizację swoich inicjatyw w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”, realizowanego przez Fundację Tesco. Wręczanie nagród odbywało się w środę, 11 lipca w Urzędzie Miasta. Granty wręczali przedstawiciele Tesco wspólnie z prezydentem Skarżyska, który objął program swoim patronatem honorowym.

 

 
Program „Decydujesz, pomagamy” od 2016 roku wspiera aktywnych mieszkańców w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na mikroregiony, w których realizowane są najciekawsze i najpotrzebniejsze – zdaniem klientów Tesco – projekty społeczne. IV edycji programu Tesco wraz z Fundacją Tesco zapewniło finansowanie nie jednej, a trzem inicjatywom w każdym ze 125 mikroregionów w Polsce. W każdym z regionów przyznane zostały granty w wysokości 5.000 zł, 3.000 zł i 1.000 zł. O tym, które inicjatywy otrzymają wsparcie, decydowali klienci sklepów Tesco, którzy brali udział w trwającym od 7 maja do 4 czerwca głosowaniu.
 
W naszym mikroregionie nagrody trafiły do: Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Gala Skarżysko” (17.378 głosów – grant w wysokości 5.000 zł), Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, oddział miejski w Suchedniowie (11.262 głosy – grant w wysokości 3.000 zł) i Stowarzyszenia „Przyjazny Ostojów” (5869 głosów – dofinansowanie w wysokości 1.000 zł).
 
Wręczenie nagród odbywało się w Urzędzie Miasta. Zwycięzcom gratulowali przedstawiciele organizatora programu „Decydujesz, pomagamy” oraz jego patron honorowy – prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.
 
Międzyszkolny Klub Sportowy "Gala Skarżysko”
projekt: RODZINNA OLIMPIADA SIATKARSKA "GALA CUP 2018"
MKS "Gala", zrzesza wielopokoleniową grupę zawodniczek: począwszy od dziewczynek pierwszych klas, szkołę podstawową, poprzez młodzież licealną do najbardziej doświadczonych seniorek. Projektem ma zintegrować zawodniczki i ich rodziny oraz zachęcić do udziału te rodziny, których dzieci nie są zrzeszone w klubie. Poprzez wykonanie tego zadania, MKS „Gala” chce przedstawić dyscyplinę sportu, jaką jest piłka siatkowa, szerokim kręgom mieszkańców miasta i powiatu, zachęcić ich do aktywności ruchowej.
 
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, oddział miejski w Suchedniowie
projekt: ZDROWO I AKTYWNIE, NA SPORTOWO, JEDNYM SŁOWEM - ODLOTOWO!
"Zdrowo i aktywnie, na sportowo, jednym słowem – odlotowo! - to hasło tytułowe, a zarazem motto przewodnie projektu w TPD skierowanego do małych mieszkańców Suchedniowa, ale i szerszej społeczności lokalnej .Aktywne i zdrowe spędzanie wolnego czasu przez dzieci jest głównym celem projektowych działań, dlatego komputery i telewizory odejdą w kąt, a w ruch ruszą skakanki, piłki, wygodne buty, a także zdrowe i pyszne przekąski.
 
Stowarzyszenie „Przyjazny Ostojów"
projekt: WIEDZA I DOŚWIADCZENIE W PROJEKTOWANIU OPTYMALNYCH MODELI ŻYWIENIA WSPARTE AKTYWNYM RUCHEM
Celem stowarzyszenia jest propagowanie zdrowego żywienia. Pokazanie przez osoby doświadczone w tej dziedzinie, jak istotny jest to problem w obecnych czasach. Jak unikać błędów żywieniowych, jak skutecznie wprowadzić zmiany w nawykach żywieniowych. Projekt obejmuje konsultacje lekarskie, warsztaty z dietetykiem i technologiem żywienia. Społeczność lokalna zyska wiedzę, zdobędzie nowe doświadczenia i umiejętności, a także zyska motywację do podjęcia wyzwania do prowadzenia zdrowego życia.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.