rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Inwestycje warte kilkadziesiąt milionów złotych

Dzięki sprawnemu pozyskiwaniu zewnętrznych pieniędzy i możliwości zapewnienia wkładów własnych z budżetu miasta, w Skarżysku odbędzie się szereg ważnych inwestycji. Cześć z nich już się rozpoczęła, kolejne ruszą w przyszłym roku.

 

 

 

 

 

Trwa termomodernizacja
Skarżysko pozyskało ponad 4,2 mln zł z RPO województwa świętokrzyskiego na termomodernizację sześciu budynków oświatowych. Wartość całej inwestycji to 8 mln zł.
Termomodernizacja obejmuje Szkoły Podstawowe nr 1, 5, 7 i 8 oraz Przedszkola Publiczne nr 4 i 6. Prace (m.in. docieplanie ścian, stropodachów, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej) już trwają, a zakończą się we wrześniu.
To pierwszy etap termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Władze miasta zapowiadają staranie się o dofinansowanie na wykonanie termomodernizacji kolejnych obiektów, m.in. Urzędu Miasta, Zespołu Placówek Oświatowych, Zespołu Szkół Publicznych nr 4, Przedszkola nr 7 i Szkoły Podstawowej nr 9.
 
Powstaje blok socjalny
W maju 2019 roku zakończy się budowa bloku z lokalami socjalnymi. Inwestycja trwa przy ulicy Źródlanej. Koszt zadania to prawie 5 mln zł, z czego niemal 2 mln zł to dofinansowanie, pozyskane przez gminę z Banku Gospodarstwa Krajowego.
Będzie to trzykondygnacyjny budynek z 36 mieszkaniami socjalnymi. Wokół bloku powstaną drogi dojazdowe, parking i chodniki.
 
Jesienią ruszy drugi klub dla seniorów
Postępują również prace przy remoncie lokalu przy ul. Rynek, w którym w październiku ruszy Klub Seniora. Będzie to drugie takie miejsce w Skarżysku (pierwszy Klub Senior+ uruchomiono w 2017 roku na osiedlu Milica). Będzie miejscem spotkań, integracji osób starszych, a także ich aktywizacji i rozwijania pasji.
Przypomnijmy, że na oba kluby gmina pozyskała dofinansowanie z rządowego programu SENIOR+.
 
Miasto wspólnie z powiatem wybuduje wiadukt
Skarżysko otrzyma ponad 36 mln zł dofinansowania od marszałka województwa świętokrzyskiego do projektu realizowanego wspólnie ze Starostwem Powiatowym, w ramach której powstanie między innymi wiadukt z bus pasami łączący osiedla Przydworcowe i Kamienna. Projekt znalazł się na 1 miejscu na liście projektów do dofinansowania w ramach RPO województwa świętokrzyskiego 2014-2020. Jego ogólna wartość to 44,5 mln zł.
Obok budowy wiaduktu, który ma rozwiązać istniejący dzisiaj w tej części miasta problem komunikacyjny, w ramach projektu przewidziany jest również zakup siedmiu nowoczesnych autobusów i budowa multimedialnych przystanków. W ramach inwestycji powstaną także ścieżki rowerowe i tzw. Bike City, czyli wypożyczalnia rowerów. Chętni będą mogli wypożyczyć rower w jednej z 5 lokalizacji, a w kolejnej go oddać.
 
Rewitalizacja dwóch osiedli
Do naszego miasta trafi też, przyznane przez marszałka województwa w ramach RPO dofinansowanie do rewitalizacji osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna. W ramach projektu na Zachodnim zagospodarowany zostanie teren po byłej jednostce wojskowej (powstanie przestrzeń do rekreacji, aktywnego wypoczynku i zabawy), wybudowany będzie parking i drogi dojazdowe, natomiast na osiedlu Dolna Kamienna odbędzie się remont Przedszkola nr 1.
 
Skarżyska biblioteka przejdzie modernizację
Kolejna dobra wiadomość dla Skarżyska – wniosek, złożony przez Bibliotekę Publiczną do Instytutu Książki na modernizację i rozbudowę budynku głównego biblioteki znalazł się na liście do dofinansowania (rozpatrzono łącznie ponad 200 wniosków, a do dofinansowania zakwalifikowanych zostało 30 ). Przyznana dla biblioteki dotacja wynosi niemal 900 tys. zł. Kolejne 300 tys. zł to wkład własny z budżetu Skarżyska.
Budynek biblioteki przy ul. Towarowej będzie ocieplony, zyska nową elewację, wymienione będą drzwi i okna. Wybudowany zostanie podjazd dla osób niepełnosprawnych i zamontowana winda. Wymienione będą instalacje: wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, gazowa, elektryczna. Zmieni się także wnętrze biblioteki, ponieważ zaplanowano wyburzanie ścian i powiększanie pomieszczeń bibliotecznych, administracyjnych, magazynowych i piwnicznych, utworzona zostanie sala konferencyjna, a także serwerownia i szatnia dla czytelników. Remont przejdą również toalety, które zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 
Skarżyska Strefa Kreatywnego Biznesu
Ważnym, realizowanym w Skarżysku projektem, na który udało się pozyskać dofinansowanie z RPO, jest Strefa Kreatywnego Biznesu. W ramach projektu w siedzibie Centrum Obsługi Inwestora powstanie Skarżyski Inkubator Przedsiębiorczości. Po remoncie całe piąte piętro biurowca przy ulicy Legionów 122D zajmie powierzchnia biurowa, wyposażona w niezbędny sprzęt. Znajdzie się także miejsce na nowoczesną salę konferencyjną. Pomieszczenia w Inkubatorze będą udostępniane nieodpłatnie dla przedsiębiorstw typu start-up działających na terenie Skarżyska. Młodzi stażem przedsiębiorcy będą mogli także skorzystać ze szkoleń.
Wartość tego projektu to ponad 870 tys. zł, z czego 85% wynosi unijne dofinansowanie.
 
e-Skarżysko
W Skarżysku realizowany będzie także projekt pod nazwą „e-Skarżysko – rozwój usług elektronicznych”, którego głównym celem jest zwiększenie dostępu do cyfrowych usług publicznych oferowanych przez Urząd Miasta i jednostki podległe (np.: elektroniczna obsługa interesantów w zakresie podatków gminnych, umożliwienie realizacji zakupu i rezerwacji biletów na wydarzenia kulturalne, elektroniczna rekrutacja do szkół, wprowadzenie dzienników elektronicznych).
Wartość projektu to ponad 5,5 mln zł, natomiast pozyskane przez gminę z RPO województwa świętokrzyskiego dofinansowanie to ponad 4,3 mln zł.
 
W planach...
Zgodnie z zapowiedziami władz miasta, gmina będzie ubiegała się o zewnętrzne dofinansowania na kolejne projekty i zadania. Jedną z ważniejszych, planowanych inwestycji jest wymiana ponad 91% opraw oświetleniowych na terenie miasta na energooszczędne. Wartość projektu to ponad 8,5 mln zł. Gmina będzie się starała o dofinansowanie unijne wynoszące ponad 7,2 mln zł.
 
 
Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej:
- Przed naszym miastem duży skok cywilizacyjny. To efekt trzech lat naszej wspólnej wytężonej pracy. Przypomnę, że zaczynaliśmy w bardzo trudnej sytuacji finansowej miasta, które stało na skraju bankructwa i wszyscy obawialiśmy się, czy jako samorząd będziemy w stanie wygospodarować pieniądze na wkłady własne do inwestycji. Dzisiaj wiemy, że dzięki ustabilizowanej i poprawiającej się sytuacji finansowej miasta nie tylko udało nam się wygospodarować pieniądze w gminnym budżecie na realizacje inwestycji,ale także skutecznie pozyskać liczne dofinansowania zewnętrzne. Mówimy łącznie o kilkudziesięciu milionach, które zostaną wykorzystanie na rozwój infrastruktury w mieście.
 
Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej:
- Z dużą satysfakcją przyjęliśmy informację, że udało nam się pozyskać dofinansowania i wszystkie te pieniądze trafiają do naszego miasta. Ważne jest także to, że pieniądze na wkład w te inwestycje zabezpieczamy w budżecie miasta, nie korzystamy z kredytów. Na pewno nie powiedzieliśmy w tym zakresie ostatniego słowa i będziemy się starali o dofinansowania do kolejnych, ważnych dla miasta inwestycji.

  

 
 Termomodernizacja sześciu obiektów oświatowych trwa. 
Prace zakończą się we wrześniu 

 

Przy ulicy Źródlanej budowany jest blok z lokalami socjalnymi

 
Ostatnie, od wielu lat niszczejące piętro biurowca przy ulicy Legionów 122D wkrótce przejdzie kompleksowy remont, dzięki któremu powstanie Inkubator Przedsiębiorczości z nowoczesnymi biurami i salą konferencyjną z widokiem na panoramę miasta

 
Biblioteka Publiczna zyska zupełnie nowy wygląd zewnętrzny. Zmieni się także jej wnętrze. Prace mają się odbyć w przyszłym roku

 
Jednym z kluczowych dla miasta projektów jest przebudowa układu komunikacyjnego, która obejmie budowę wiaduktu kołowego łączącego osiedla Przydworcowe i Kamienna. Będzie to inwestycja prowadzona wspólnie przez miasto i powiat

 
Na osiedlu Milica od jesieni 2017 roku działa Klub Senior+. Na osiedlu Kamienna powstaje kolejne takie miejsce. Remont trwa, a zajęcia dla seniorów rozpoczną się jesienią.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.