Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Za nami Trzeci Skarżyski Moto Street Food Festival (VIDEO)

Za nami Trzeci Skarżyski Moto Street Food Festival Skarżysko 2018, który odbywał się w miniony weekend. Impreza pod patronatem prezydenta Skarżyska Konrada Kroniga zorganizowana po raz trzeci cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku Miejskie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców Skarżyska wszystko to co polubili w poprzednich edycjach i jeszcze kilka nowych niespodzianek.

 

W imprezę aktywnie włączyli się skarżyscy motocykliści, którzy już w poprzedniej edycji zaznaczyli swoją obecność, a tym razem było ich jeszcze więcej. Impreza została ponownie połączona z coroczną akcją zbiórki krwi MotoSerce, którą organizuje klub motocyklowy Road Runners. W sobotę można więc było oddać krew. Motocykliści również przygotowali wiele niespodzianek dla mieszkańców. Odbył się pokaz stuntu, czyli akrobacji oraz parada motocyklowa po mieście. – Będzie to początek wakacji, więc chcemy, aby impreza odbyła się pod hasłem bezpiecznych wakacji. Będzie więc też dużo pierwszej pomocy oraz odbędzie się pokaz ratownictwa medycznego – informował jeszcze przed imprezą Marcin Mrówka z klubu Road Runners. Akcji MotoSerce zawsze towarzyszy koncert i tym razem było identycznie. W tym roku usłyszeliśmy klimaty country. Piątek z kolei był dniem teatrów ulicznych, czyli rozrywka dla całej rodziny. W trakcie imprezy prowadzona była zbiórka na rzecz Kai i Kacpra Pisarków, rodzeństwa chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Cała impreza to jednak przede wszystkim wiele niecodziennych dań, potraw i smakołyków do spożycia. Mieszkańcy mogli zakosztować burgerów, podpłomyków, zapiekanek, frytek, burito, owoców w czekoladzie i wielu innych smakołyków. Atrakcji bez wątpienia nie brakowało, a sama impreza już na stałe wpisała się do kalendarza imprez kulturalno-rozrywkowych w naszym mieście.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.