Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Prawie 900 tysięcy złotych na modernizację skarżyskiej biblioteki!

Kolejna dobra wiadomość dla Skarżyska – wniosek, złożony do Instytutu Książki na modernizację i rozbudowę Biblioteki Publicznej znalazł się na liście do dofinansowania. Przyznana dla biblioteki dotacja wynosi niemal 900 tysięcy złotych. Kolejne 300 tysięcy złotych to wkład własny z budżetu Skarżyska. Biblioteka przejdzie gruntowny remont.
 
 

 

Wyniki naboru wniosków w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016–2020” ogłoszone zostały 2 lipca. Rozpatrzono łącznie ponad 200 wniosków, a do dofinansowania zakwalifikowanych zostało 30 wniosków o najwyższej liczbie punktów uzyskanych w ocenie merytorycznej.
 
Wniosek ze Skarżyska, dotyczący modernizacji i rozbudowy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im ks. prof. Włodzimierza Sedlaka, znalazł się na 17 miejscu. Oznacza to, że skarżyska Biblioteka Publiczna otrzyma prawie 900.000 zł dotacji na przeprowadzenie prac. Wkład własny do inwestycji zostanie zabezpieczony w miejskim budżecie.
 
Biblioteka mieszcząca się przy ulicy Towarowej przejdzie gruntowny remont. Budynek będzie ocieplony, zyska nową elewację, wymienione będą drzwi i okna. Wybudowany zostanie podjazd dla osób niepełnosprawnych i zamontowana winda. Wymienione będą instalacje: wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, gazowa, elektryczna. Zmieni się także wnętrze biblioteki, ponieważ zaplanowano wyburzanie ścian i powiększanie pomieszczeń bibliotecznych, administracyjnych, magazynowych i piwnicznych, utworzona zostanie sala konferencyjna, a także serwerownia i szatnia dla czytelników. Remont przejdą również toalety, które zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 
- To kolejna, niezwykle ważna inwestycja, którą będziemy mogli zrealizować dzięki sprawnemu pozyskiwaniu pieniędzy zewnętrznych – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig. - Ważne jest również to, że w miejskim budżecie – dzięki ustabilizowanej sytuacji – mamy pieniądze na wkład własny do tej i pozostałych inwestycji, nie musimy więc sięgać po kredyty – dodaje prezydent.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.