Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Rusza długo wyczekiwana inwestycja na osiedlu Biznek

Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta 2 lipca przekazał wykonawcy plac pod budowę kanalizacji deszczowej na osiedlu Bzinek. Wartość tej inwestycji to niemal 4 mln złotych.

 

 

 

 

 

 

Wykonawcą inwestycji jest firma TRAK-KOP z Kostomłotów. Roboty obejmą wykonanie systemu kanalizacji deszczowej krytej i otwartej – rowu, z podłączeniem projektowanych wpustów, rowów wzdłuż ul. Jodłowej, Wojska Polskiego, oczyszczalnią wód deszczowych (OWD), z odprowadzeniem wód do rzeki Kamienna.
 
- To długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Ważną informację jest także to, że wykonanie kanalizacji deszczowej otwiera możliwość wykonywania dalszych inwestycji na ulicy Jodłowej – będziemy wówczas mogli ubiegać się o środki na wykonanie nawierzchni asfaltowej – podkreśla zastępca prezydenta miasta, Andrzej Brzeziński.
 
Wartość zadania to kwota 3 mln 986 tys. zł. Inwestycja finansowana jest z pieniędzy budżetu gminy Skarżysko-Kamienna. Planowany termin zakończenia to 31 sierpnia 2020 roku, wykonawca zapewnia jednak o szybszym wykonaniu zadania.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.