Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Ponad 36 mln zł dla Skarżyska

Skarżysko otrzyma ponad 36 mln złotych dofinansowania od marszałka województwa świętokrzyskiego do projektu realizowanego wspólnie ze Starostwem Powiatowym, w ramach której powstanie między innymi wiadukt łączący osiedla Przydworcowe i Kamienna, zakupione będą nowe autobusy, wybudowane multimedialne przystanki i powstanie wypożyczalnia rowerów. Realizacja tej – wartej ponad 44 mln złotych inwestycji – ruszy w przyszłym roku. - Przed naszym miastem olbrzymi skok cywilizacyjny – podkreśla prezydent Skarżyska, Konrad Krönig.

Projekt pod tytułem „Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego obejmującego wykonanie przebudowy istniejącego układu komunikacyjnego wraz z budową obiektu w celu przekroczenia linii kolejowej nr 8 Warszawa – Kraków i skomunikowania osiedla Dolna Kamienna z osiedlem Przydworcowym w Skarżysku-Kamiennej” znalazł się na 1 miejscu na liście projektów do dofinansowania w ramach RPO województwa świętokrzyskiego 2014-2020. Ogólna wartość projektu to 44,5 mln zł, zaś dofinansowanie przyznane przez marszałka województwa świętokrzyskiego wyniesie 36,7 mln zł.
 
W ramach projektu przewidziana jest budowa wiaduktu z bus pasami, który połączy Dolną Kamienną i Przydworcowe (od skrzyżowania ulic 11 Listopada i Piłsudskiego do skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Tysiąclecia), co rozwiąże istniejący dzisiaj problem komunikacyjny. Projekt zakłada też zakup siedmiu nowoczesnych autobusów i budowę multimedialnych przystanków, które zlokalizowane zostaną w miejscach o największych natężeniu ruchu i będą informowały nie tylko o godzinach odjazdów autobusów, ale także o ewentualnych spóźnieniach. W ramach inwestycji powstaną też ścieżki rowerowe i tzw. Bike City, czyli wypożyczalnia rowerów. Chętni będą mogli wypożyczyć rower w jednej lokalizacji, a w kolejnej go oddać. Projekt zakłada wybudowanie 5 stacji, wyposażonych w terminal z ekranem dotykowym pozwalającym na rejestrację w systemie oraz wypożyczenie i zwrot roweru, po 15 stojaków na rowery z elektrozamkami na każdej stacji i 50 sztuk rowerów miejskich.
Projekt, którego liderem jest gmina Skarżysko-Kamienna, realizowany będzie wspólnie ze Starostwem Powiatowym.
 
- Projekt jest efektem bardzo dobrej współpracy pomiędzy samorządami każdego szczebla – podkreśla Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta, dziękując marszałkowi województwa i Zarządowi Powiatu.
 
- Dodam, że to kolejna inwestycja, która będzie realizowana w Skarżysku z pozyskanym przez nas dofinansowaniem zewnętrznym. Dzięki ustabilizowanej sytuacji finansowej jesteśmy w stanie wygospodarować pieniądze na wkłady własne w gminnym budżecie, bez konieczności sięgania po kredyty – dodaje prezydent miasta, Konrad Krönig.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.