Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

"Lata dwudzieste, lata trzydzieste" w MCK (VIDEO)

W piątek w małej galerii Miejskiego Centrum Kultury odbyło się otwarcie wystawy zatytułowanej „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Na ekspozycję składają się zdjęcia słuchaczy Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w strojach i z rekwizytami z tamtych lat.

Kilka tygodni temu studenci skarżyskiego Uniwersytetu III Wieku stanęli przed obiektywem Krystiana Drożdża, aby zapozować w strojach i wizażu z lat 20, 30. Wystawa towarzyszy obchodom 10-lecia istnienia Uniwersytetu, które przypadają w tym roku. Studenci ubrani w stroje z okresu międzywojennego i w stylu dla niego charakterystycznym – takiej wystawy w MCK jeszcze nie było.

Dla samych modeli uczestniczenie w sesji zdjęciowej było niesamowitym przeżyciem, ale przede wszystkim dostarczyło im mnóstwo zabawy.

- Bardzo się cieszę, że seniorzy dzisiaj, to osoby aktywne, chętne biorące udział w licznych, ciekawych inicjatywach – podkreślała obecna na otwarciu wystawy, Katarzyna Michnowska-Małek, która zaprasza jednocześnie wszystkich do udziału w jesiennych obchodach 10-lecia Uniwersytetu.

Jak powiedziała Beata Rybarczyk-Czajkowska, prezes uniwersytetu, wystawa „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” zapoczątkowuje obchody 10-lecia istnienia Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Główne uroczystości będą odbywać się na jesieni. Wśród licznych imprez będzie jeszcze jedna wystawa zdjęć.

Do zdjęć pozowali następujący studenci UTW: Krystyna Dziubińska, Grażyna Kijanka, Mirosława Krupa, Wiesława Raczyńska, Barbara Roszkowska, Beata Sokołowska, Iwona Wojciechowska, Stanisław Szafraniec, Robert Żelaśkiewicz, Jadwiga Pochwała,

Zdjęcia wykonał Krystian Dróżdż, makijaż Anna Kucper, dodatki udostępniła Monika Natora, a biżuterię Anna Wojdon.

Wystawa będzie czynna do 27 lipca. Wstęp jest wolny. Zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury.

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.