Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Wystawa Wojciecha Hermana w Miejskim Centrum Kultury (VIDEO)

W piątek w Miejskim Centrum Kultury miało miejsce otwarcie wystawy obrazów Wojciecha Hermana. Pochodzi on ze Skarżyska, ale nasze miasto opuścił dawno temu, by rozpocząć studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po latach, już jako ceniony artysta, powrócił do rodzinnego miasta ze swoimi obrazami.

 

Do tej pory twórca obrazów nie miał okazji zaprezentować swoich obrazów w Skarżysku, mimo iż swoje dzieła wystawia już od 1985 roku, choć póki co najczęściej w Krakowie, gdzie mieszka. Skarżyska wystawa jest jednak szczególna – jubileuszowa – 20. – Kiedyś w końcu wystawa w rodzinnym Skarżysku musiała dojść do skutku – powiedział, dziękując swoim przyjaciołom za pomoc w jej realizacji. Na wystawę składają się obrazy z ostatnich 3-4 lat, a ułożone są w trzy cykle: MMA, zabiegi pielęgnacyjno-relaksacyjno-medyczne, ronda i estakady. Wojciech Herman urodził się w Skarżysku-Kamiennej w 1953 roku. Po zdaniu matury w II Liceum Ogólnokształcącym wyjechał do Krakowa, aby studiować na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. Po studiach osiadł w Krakowie na stałe. Poza malarstwem tworzy rysunki i plakaty, w szczególności teatralne i muzealne. Współpracuje także z wydawcami prasy, tworząc oprawę graficzną. Tych, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystym otwarciu, zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury. Wystawę można oglądać codziennie do 1 lipca w godzinach otwarcia obiektu. Wstęp jest wolny.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.