Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

"Perły z Lamusa" po raz trzeci nagrodzone "Scyzorykami"

Za nami finał 10. edycji plebiscytu „Scyzoryki 2018” organizowanego przez Echo Dnia i fundację „Scyzoryki”. W Kieleckim Centrum Kultury Scyzorykami nagrodzeni zostali najlepsi artyści województwa świętokrzyskiego - i nie tylko. Nagrody pieniężne, stypendia, wycieczki do Brukseli trafiły do wykonawców z regionu, a także do muzyków z różnych stron Polski. Prezydenta Skarżyska na gali reprezentował jego zastępca Andrzej Brzeziński.
 
Do dziesiątej edycji festiwalu zgłosiło się ponad 200 wykonawców. Byli to muzycy z całej Polski, fotograficy, artyści plastycy, literaci, grupy teatralne i kabarety z regionu świętokrzyskiego. Wszystkie prezentacje były oceniane przez trzech jurorów. Czwartym jurorem była publiczność, która wspierała swoich faworytów w osobnym głosowaniu. 
W konkursie byli również przedstawiciele ze Skarżyska.
W kategorii Senior już trzeci rok z rzędu dostrzeżono i wyróżniono zarówno skarżyski zespół „Perły z Lamusa”, działający przy Miejskim Centrum Kultury i Uniwersytecie III Wieku, a także jego solistkę Annę Tchórzewską.
Zespół działa prężnie od pięciu lat, ma na swoim koncie kilkadziesiąt występów. Często uświetnia liczne imprezy odbywające się na terenie miasta, zwłaszcza w Miejskim Centrum Kultury. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.