Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Anna Zakrzewska gościem Kawiarni Literackiej (VIDEO)

W piątek w Miejskim Centrum Kultury już po raz 15 odbyła się Kawiarnia Literacka. Tym razem jej gościem była Anna Zakrzewska - poetka, prozatorka z Grupy Literackiej „Wiklina”. Autorka promowała swoją nową książkę „Dwa ogrody” wypełnioną wspomnieniami autorki. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

Anna Zakrzewska, urodziła się w Skarżysku, w 1952 roku, jest absolwentką filologii rosyjskiej i pedagogiki kulturalno-oświatowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Emerytowana nauczycielka Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Skarżysku. Publikowała wiersze w regionalnych czasopismach literackich: „Świętokrzyskim Kwartalniku Literackim” „Radostowej”, „Sekretach ŻAR-u”, „Angorze”, w almanachach: Skojarzenia i refleksje, Rodzina w literaturze, Powiat skarżyski romantycznie, Wiklinowe strofy, Anioły i demony, Pejzaż słowem malowany i Inspiracje oraz w pierwszym samodzielnie wydanym w 2015 roku zbiorku z serii „Liście” zatytułowanym „Usypiając niepokoje”.
Nagradzana i wyróżniana w turniejach i konkursach, m.in. w Noworocznym Turnieju Jednego Wiersza, w Konkursach Jednego Wiersza, w Konkursie na limeryk. Jest członkinią Grupy Literackiej „Wiklina”. Od 2017 roku należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.