Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Uroczysta sesja Rady Miasta - 95-lecie nadania praw miejskich Skarżysku-Kamiennej (VIDEO)

W niedzielę 10 czerwca, w Skarżysku odbyły się uroczystości obchodów 95-lecia miasta nadania praw miejskich Skarżysku-Kamiennej. Uroczystości rozpoczęły się od Mszą świętą w intencji miasta i jego mieszkańców w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku. We mszy świętej udział wzięli m.in.: prezydent Skarżyska Konrad Kronig, przewodniczący Rady Miasta Leszek Golik, radni Rady Miasta, delegacje szkół, zakładów pracy. Po mszy uczestnicy przeszli do patio Miejskiego Centrum Kultury, gdzie odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta z udziałem radnych miejskich obecnej i poprzedniej kadencji, władz samorządowych województwa, powiatu i zaprzyjaźnionych samorządów.

 

Sesję Rady Miasta rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu państwowego.

Gości przywitał przewodniczący Rady Miasta, Leszek Golik. Głos zabrał prezydent Konraf Kronig, który nawiązując do 95-lecia nadania praw miejskich Skarżysku, zwrócił uwagę na trud włożony w budowę naszej małej ojczyzny przez kolejne pokolenia skarżyszczan.

W oświadczeniu towarzyszącym jubileuszowi 95-lecia istnienia miasta, przyjętym przez radnych miejskich zadeklarowano dalszą pracę na rzecz naszego miasta, a także zobowiązanie budowania dobrej przyszłości dla kolejnych pokoleń.

W oświadczeniu zwrócono uwagę i podkreślono również zasługi, tych wszystkich, którzy w ostatnich 95 latach działali na rzecz rozwoju Skarżyska.

W dalszej części sesji rys historyczny Skarżyska przedstawił zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka, głos zabrali również  zaproszeni goście.

Na koniec wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, a także wypili symboliczną lampkę szampana i zjedli kawałek tortu.

Skarżysko-Kamienna uzyskała prawa miejskie 1 stycznia 1923 roku.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.