rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Tak świętowaliśmy Dni Miasta 2018! Na scenie legenda polskiego rocka, na widowni tłumy

 Koncert Lady Pank na zakończenie, a wcześniej mnóstwo innych atrakcji – tak minęły Dni Miasta 2018, które trwały od 8 do 10 czerwca. Program wydarzenia był tak bogaty i różnorodny, że każdy mógł znaleźć propozycje dla siebie. Tegoroczne Dni Miasta przyciągnęły prawdziwe tłumy skarżyszczan i gości spoza miasta.

 

 

 

 

Wielkie świętowanie rozpoczęło się już w piątek – miejskie placówki zapraszały dzieci i młodzież do bezpłatnego korzystania z przygotowanej oferty. W piątkowy wieczór natomiast w Klubie SEMAFOR odbywał się koncert rockowo-metalowy. Najpierw zagrała skarżyski Raincoat, a gwiazdą wieczoru była popularna włoska grupa metalowa - Secret Rule. Wstęp na koncert był bezpłatny.
 
W sobotę Dni Miasta odbywały się na stadionie RUCHU, gdzie – oprócz sceny, na której prezentowali się artyści – powstało prawdziwe miasteczko z licznymi atrakcjami. Wszystkich zebranych oficjalnie powitali: prezydent miasta Konrad Krönig, jego zastępca Krzysztof Myszka oraz dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, które było głównym organizatorem Dni Miasta, Katarzyna Michnowska-Małek. Życzyli udanej zabawy. Przypomnieli także, iż tegoroczne Dni Miasta mają szczególny charakter, ponieważ obchodzimy 95-lecie nadania praw miejskich Skarżysku. Prezydenci zaprosili również do skosztowania – specjalnie przygotowanej na tę okazję – zalewajki „na szynach”, która odnosi się nie tylko do charakterystycznej potrawy regionalnej, jaką jest zalewajka, ale także do historii i tradycji Skarżyska, które jest miastem kolejarzy i w którym znajduje się duży węzeł kolejowy. Częstowani zalewajką na szynkach goście zgodnie potwierdzali, iż taka potrawa może zostać oficjalną potrawą naszego miasta.
 
Tego dnia przed publicznością prezentowały się m.in. skarżyskie Perły z Lamusa (grupa działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku) oraz sportowcy z Akademii Holistycznej.
 
Dzień upłynął pod znakiem muzyki disco. Zwieńczeniem zabawy był koncert gości specjalnych – na scenie pojawił się duet Shaun Baker i Jessica Jane, którym towarzyszyli tancerze Respect Dance ze Skarżyska. Zabawę poprowadził później DJ Tomek Gluza.
 
Niedziela to kolejny dzień świętowania i zabawy. Tego dnia na miejskim lodowisku odbywała się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych CACIB pod auspicjami Alianz Canine Worlwide i honorowym patronatem prezydenta miasta Skarżyska-Kamiennej, która przyciągnęła licznych wystawców z Polski i zagranicy. Oceny na ringach prowadzili sędziowie z Norwegii. Organizatorzy jak zwykle zadbali o atrakcje także dla skarżyszczan – właściciele psów nierasowych mogli zaprezentować się ze swoimi pupilami w specjalnej konkurencji „Super pies – najsympatyczniejszy mieszaniec ze Skarżyska-Kamiennej”. Wystawa przyciągnęła także licznych widzów.
 
W niedzielę także odbywały się oficjalne uroczystości z okazji 95. rocznicy nadania Skarżysku-Kamiennej praw miejskich (relacja z uroczystej Sesji Rady Miasta dostępna jest TUTAJ).
 
Niedzielne popołudnie to kolejna porcja atrakcji, odbywających się na stadionie RUCHU. Świętowanie rozpoczęło się od tortu dla mieszkańców i wypuszczenia w powietrze 95 balonów (w związku z rocznicą nadania praw miejskich) w kolorach, które znajdują się zarówno w herbie, jak i logo Skarżyska. 
Na licznych stoiskach partnerów Dni Miasta odbywały się konkursy i zabawy. Skarżyskie Wodociągi tradycyjnie organizowały quiz dla najmłodszych, zapraszały do swojej strefy wypoczynku i częstowały wodą. W namiocie MCK animatorzy wspólnie z dziećmi budowali makietę miasta i tworzyli kolorowe prace z koralików (powstawało m.in. logo miasta). Centrum Obsługi Inwestora organizowało konkursy na temat przedsiębiorczości. Muzeum Orła Białego zachęcało do wykonywania pamiątkowych zdjęć z eksponatami. Policja przypominała o zasadach bezpieczeństwa. Swoje propozycje przygotowały liczne firmy i instytucje.
Na scenie natomiast prezentowali się m.in. uczniowie ze skarżyskich szkół oraz karatecy ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki Kyokushin-Karate. Dzieci zostały zaproszone na występ zespołu KOSMOKWAKI, który zachęcał najmłodszych do wspólnej zabawy.
Wieczorem odbył się koncert grupy Blues Station (DŻEM Cover Band), a gwiazdą wieczoru był Lady Pank, który – jak można było się spodziewać – przyciągnął na stadion tysiące osób i zagwarantował niesamowite wrażenia.

 

DNI MIASTA 2018: SOBOTA

 

DNI MIASTA 2018: NIEDZIELA - MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW

 

DNI MIASTA 2018: NIEDZIELA

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.