Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Ogólnopolski Dzień Golfa w skarżyskiej szkole i przedszkolu

W Polsce gra w golfa postrzegana jest jako rozrywka dla ludzi zamożnych i niezrozumiała, gdyż ograniczona niezliczoną ilością zasad. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 i Przedszkola nr 2, które znajdują się przy ulicy Książęcej 149, postanowiła udowodnić, że w golfa mogą grać wszyscy! Świetną okazją do tego stał się Ogólnopolski Dzień Golfa, który organizowany jest cyklicznie przez Polski Związek Golfa od 2012 roku i przypada na dzień 27 maja.

 

 
Dwa dni wcześniej (25 maja) na terenie ZSP nr 4 odbył się Szkolny Dzień Minigolfa. Gra toczyła się na poziomie podstawowym i polegała na tym, by w jak najmniejszej ilości uderzeń doprowadzić piłeczkę do dołka. W turnieju wzięli udział uczniowie z klas najmłodszych oraz dzieci uczęszczające do przedszkola.
Najpierw o puchar i tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju walczyli uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej. Zwycięzcą został Jakub Pokrzywka z klasy trzeciej. Pozostali uczestnicy rozgrywek otrzymali dyplomy i pozowali do pamiątkowego zdjęcia.
 
Następnie odbyła się prezentacja multimedialna „Golf – historia – etykieta” oraz pokaz mody golfowej, przygotowany przez uczniów klasy zerowej oraz I i III.
 
Na zakończenie do rywalizacji przystąpiły dzieci z przedszkola. Poprzedził ją, nagrodzony gromkimi brawami, układ taneczny, w którym nie mogło oczywiście zabraknąć rekwizytów w postaci kijów golfowych. W tej części turnieju najlepszą okazała się Gabriela Pokrzywka, która odebrała puchar dla najlepszego zawodnika z przedszkola.
 
Szkolny Dzień Minigolfa, dzięki wizycie prezydenta miasta Skarżysko-Kamienna Konrada Kröniga, nabrał odpowiednio dużej rangi, dlatego wszyscy uczestnicy dołożyli wszelkich starań, by pokazać się z jak najlepszej strony. Prezydent pogratulował zawodnikom za wspaniałą grę, a inicjatorom turnieju za ciekawy pomysł. Warto nadmienić, że ZSP nr 4 jest jedyną szkołą podstawową na terenie Skarżyska- Kamiennej, która posiada stanowiska do minigolfa.
 
Źródło: materiał ZSP nr

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.