Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Maryniści ze Skarżyska po raz trzeci z rzędu mistrzami Polski!

Od 25 do 27 maja w Jastarni rozrywany był LVI Finał Ogólnopolski Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej pn. „Polska Marynarka Wojenna, a historia Wybrzeża Polskiego”. Nasi reprezentanci odnieśli w tych zawodach kolejny sukces, zdobywając I miejsce w kraju. Godnym odnotowania jest fakt, że drużyna ze Skarżyska jest na podium zawodów centralnych już od 20 lat, a w ostatnich trzech latach zajmowała miejsce pierwsze.
 
Tradycyjnie, jak co roku, reprezentację województwa świętokrzyskiego tworzyli uczniowie skarżyskich szkół: Izabela Kaleta i Jakub Kowalik z Gimnazjum Nr 2 im. Powstańców Warszawy oraz Martyna Gibała z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika i Jacek Witek z I LO im. Juliusza Słowackiego.
 
Przypomnijmy, że rywalizacja odbywa się w pięciu konkurencjach. Są to: pływanie na dystansie 50 m stylem dowolnym, strzelanie z broni pneumatycznej w pozycji stojącej (z odległości 10 m), wiązanie węzłów żeglarskich na czas, rzut rzutką ratowniczą w oznaczonym torze oraz test z wiadomości marynistycznych.
 
W finale, jak co roku, spotkali się zwycięzcy zawodów wojewódzkich.
 
Nasi reprezentanci zajęli I miejsce z dorobkiem 2093 punktów, przed Poznaniem – 2042 punktów i Lublinem, który zdobył 1965 punktów. IV miejsce zajęły Katowice, V - Szczecin, a VI - Bydgoszcz. Reprezentanci Skarżyska zwyciężyli w trzech z pięciu konkurencji. Byli najlepsi w testach z wiedzy marynistycznej, rzucie rzutką ratowniczą oraz wiązaniu węzłów żeglarskich. W wiązaniu węzłów zajęli całe podium. Mistrzynią kraju została Martyna Gibała, srebrny medal zdobyła Iza Kaleta, a brązowy Jakub Kowalik. W rzucie rzutką ratowniczą Martyna Gibała zajęła miejsce trzecie zdobywając medal brązowy. Martyna Gibała i Jacek Witek zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół ponadgimnazjalnych, natomiast Iza Kaleta i Jakub Kowalik (uczniowie Gimnazjum nr 2) zajęli miejsce pierwsze w klasyfikacji szkół gimnazjalnych. Te lokaty dały uczniom ze Skarżyska pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej województw. Martyna Gibała zajęła drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych, zdobywając medal srebrny, natomiast Iza Kaleta zdominowała rywalizację gimnazjalistów uzyskując tytuł mistrzyni Polski i zdobywając medal złoty.
 
Zawodników do konkursu przygotowywali w bieżącym roku szkolnym nauczyciele: Jerzy Gębski, Andrzej Otwinowski i Przemysław Żmijewski.
 
Opiekunowie i zawodnicy składają serdeczne podziękowania Zarządowi Wojewódzkiemu LOK w Kielcach, zastępcy prezydenta miasta Skarżyska, Krzysztofowi Myszce oraz kierownikowi Referatu Edukacji Urzędu Miasta, Anecie Ferencz za pomoc w przygotowaniach do konkursu.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.