rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

sferia

wifi

Logowanie

Maryniści ze Skarżyska po raz trzeci z rzędu mistrzami Polski!

Od 25 do 27 maja w Jastarni rozrywany był LVI Finał Ogólnopolski Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej pn. „Polska Marynarka Wojenna, a historia Wybrzeża Polskiego”. Nasi reprezentanci odnieśli w tych zawodach kolejny sukces, zdobywając I miejsce w kraju. Godnym odnotowania jest fakt, że drużyna ze Skarżyska jest na podium zawodów centralnych już od 20 lat, a w ostatnich trzech latach zajmowała miejsce pierwsze.

Tradycyjnie, jak co roku, reprezentację województwa świętokrzyskiego tworzyli uczniowie skarżyskich szkół: Izabela Kaleta i Jakub Kowalik z Gimnazjum Nr 2 im. Powstańców Warszawy oraz Martyna Gibała z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika i Jacek Witek z I LO im. Juliusza Słowackiego.

Przypomnijmy, że rywalizacja odbywa się w pięciu konkurencjach. Są to: pływanie na dystansie 50 m stylem dowolnym, strzelanie z broni pneumatycznej w pozycji stojącej (z odległości 10 m), wiązanie węzłów żeglarskich na czas, rzut rzutką ratowniczą w oznaczonym torze oraz test z wiadomości marynistycznych.

W finale, jak co roku, spotkali się zwycięzcy zawodów wojewódzkich.

Nasi reprezentanci zajęli I miejsce z dorobkiem 2093 punktów, przed Poznaniem – 2042 punktów i Lublinem, który zdobył 1965 punktów. IV miejsce zajęły Katowice, V - Szczecin, a VI - Bydgoszcz. Reprezentanci Skarżyska zwyciężyli w trzech z pięciu konkurencji. Byli najlepsi w testach z wiedzy marynistycznej, rzucie rzutką ratowniczą oraz wiązaniu węzłów żeglarskich. W wiązaniu węzłów zajęli całe podium. Mistrzynią kraju została Martyna Gibała, srebrny medal zdobyła Iza Kaleta, a brązowy Jakub Kowalik. W rzucie rzutką ratowniczą Martyna Gibała zajęła miejsce trzecie zdobywając medal brązowy. Martyna Gibała i Jacek Witek zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół ponadgimnazjalnych, natomiast Iza Kaleta i Jakub Kowalik (uczniowie Gimnazjum nr 2) zajęli miejsce pierwsze w klasyfikacji szkół gimnazjalnych. Te lokaty dały uczniom ze Skarżyska pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej województw. Martyna Gibała zajęła drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych, zdobywając medal srebrny, natomiast Iza Kaleta zdominowała rywalizację gimnazjalistów uzyskując tytuł mistrzyni Polski i zdobywając medal złoty.

Zawodników do konkursu przygotowywali w bieżącym roku szkolnym nauczyciele: Jerzy Gębski, Andrzej Otwinowski i Przemysław Żmijewski.

Opiekunowie i zawodnicy składają serdeczne podziękowania Zarządowi Wojewódzkiemu LOK w Kielcach, zastępcy prezydenta miasta Skarżyska, Krzysztofowi Myszce oraz kierownikowi Referatu Edukacji Urzędu Miasta, Anecie Ferencz za pomoc w przygotowaniach do konkursu.